Çözüldü SkillColor sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan tc1322
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 657
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

tc1322

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Selamlar, sunucuma skill color sistemini ekledim fakat şöyle bir hatam mevcut

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

123123123.PNG

resimde ve videoda olduğu gibi renk seçemiyorum

client syserr:
Genişlet Daralt Kopyala
0605 22:21:26313 :: not initialized when trying to read key 5
0605 22:21:29419 :: not initialized when trying to read key 1
0605 22:21:30377 :: not initialized when trying to read key 1
0605 22:21:31119 :: not initialized when trying to read key 0

Çözüm
Merhaba @tc1322 , sorun çözüldüğüne sevindim. ;)
Nasıl çözdüğünüzü anlatırmısınız.
ui.py de eksik bir koddan kaynaklanıyor. Ekleyecekler dikkat edin ve src taraflarını mümkünse çalışan serverden sökün.

Sorunum bu forumdaki adını bilmiyorum ama, sorun asıl olarak "Ghost" tarafından çözüldü.

ui.py:
Genişlet Daralt Kopyala
            elif Type == "thinboard_gold":
                parent.Children[Index] = ThinBoardGold()
                parent.Children[Index].SetParent(parent)
                self.LoadElementThinBoardGold(parent.Children[Index], ElementValue, parent)
Bu sistemin fixli halini bulamadım. Başlı başına sorunlu bir sistem. Tek başına test ettiğinde sorunsuz gibi gözüküyor fakat 7 kişi ile test et. Çünkü iki aynı karakter aynı haritada skill rengi değiştirince diğer kişininde ayarları bozuluyor. Test etmedim ama Ryuuku adlı kişinin 55-120 filesinde bu sistemin farklısı var. Onda galiba sorun yok ama test etmedim. Oradan sökebilirsin. O syserr kayıtlarının ardı arkası kesilmiyor. Bu sisteme hiç bulaşmanı önermem.

Bu sistemin fixli halini bulamadım. Başlı başına sorunlu bir sistem. Tek başına test ettiğinde sorunsuz gibi gözüküyor fakat 7 kişi ile test et. Çünkü iki aynı karakter aynı haritada skill rengi değiştirince diğer kişininde ayarları bozuluyor. Test etmedim ama Ryuuku adlı kişinin 55-120 filesinde bu sistemin farklısı var. Onda galiba sorun yok ama test etmedim. Oradan sökebilirsin. O syserr kayıtlarının ardı arkası kesilmiyor. Bu sisteme hiç bulaşmanı önermem.
Fixli halini paylaşmazlar kolay kolay. Sorunun client srcsi ile alakalı olduğunu düşünüyorum düzgün çalışan bir filesten copy paste yapacağım.

Fixli halini paylaşmazlar kolay kolay. Sorunun client srcsi ile alakalı olduğunu düşünüyorum düzgün çalışan bir filesten copy paste yapacağım.
O syserr kayıtlarından çok fazla konu var hiçbiri daha çözülememiş. Dediğim gibi işlev konusunda aynı fakat farklı şekilde gui olan Ryuuku adlı kişinin filesine bir bak. Olmazsa bir test et, öyle sök.

Ek olarak eklediğin sistemin gui bozuk görünüyor ya hani, o gönderdiğin syserr kayıtları gui ile uzaktan yakından alakası yok. Gui sorunsuzdu bende ama aynı syserr kayıtları bende de vardı.

O syserr kayıtlarından çok fazla konu var hiçbiri daha çözülememiş. Dediğim gibi işlev konusunda aynı fakat farklı şekilde gui olan Ryuuku adlı kişinin filesine bir bak. Olmazsa bir test et, öyle sök.
Ryuukudan sistem mi sökmek :D Senin sourcesine telefon numarası bıraktığından haberin yok galiba. Ayrıca kullandım o filesi fazlasıyla bozuk dediğim gibi tel numarasını filese çakan adam...
Ek olarak eklediğin sistemin gui bozuk görünüyor ya hani, o gönderdiğin syserr kayıtları gui ile uzaktan yakından alakası yok. Gui sorunsuzdu bende ama aynı syserr kayıtları bende de vardı.
gui de sıkıntı olma şansı yok kodlardandır.

Konu kapatılabilir söktükten sonra sıkıntı çıkar ise yeni konudan devam ederiz.

Merhaba @tc1322 , sorun çözüldüğüne sevindim. ;)
Nasıl çözdüğünüzü anlatırmısınız.
ui.py de eksik bir koddan kaynaklanıyor. Ekleyecekler dikkat edin ve src taraflarını mümkünse çalışan serverden sökün.

Sorunum bu forumdaki adını bilmiyorum ama, sorun asıl olarak "Ghost" tarafından çözüldü.

ui.py:
Genişlet Daralt Kopyala
            elif Type == "thinboard_gold":
                parent.Children[Index] = ThinBoardGold()
                parent.Children[Index].SetParent(parent)
                self.LoadElementThinBoardGold(parent.Children[Index], ElementValue, parent)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.