Sistem yazacaklara değişik fikir önerileri

• Konuyu açan Konuyu açan elchikapu
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 16
  • Gösterim Gösterim 585

elchikapu

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
1. Çişin geldi

Belli zaman aralıklarında karakterlerin çişi gelecek ve sol üstte affect olacak şekilde bunu gösterecek ve her balıkçının yanında birer bekçi olacak. Tuvalete girmek istiyor musun? diye bir pencere açılacak ve gerekli yang miktarını ödedikten sonra tuvalet mapına ışınlayacak ve karakterler tuvaletini yaptıktan sonra DÜNYA VARMIŞ diye kafasının üstünden animated bir yazı geçecek.

2. Anti depresan

Turnuvalarda defalarca yenilgiye uğrayan karakterlerin psikolojisi bozulacak ve sol üstte affect olacak şekilde bunu gösterecek. Karakterlerin psikolojisi bozulduklarında köydeki ışınlayıcıdan hastane mapına ışınlanıp randevu alabilecekler ve doktorlar sürekli olarak geçiştirmeli cevaplar verecek sürekli olarak "iyisin iyi, bişeyin yok senin" gibi gibi yani sadece şansa dayalı olarak anti depresan yazacak ve eczane mapına urielden giriş sağlıyacaklar ve oradan anti depresan ilaçlarını temin edecekler. Psikolojisi bozuk charlar doktora görünmeden yarışmalara ve turnuvalara katılamayacak.

3. Polis karakolu & Uyuşturucu satıcıları

Oyunda karakol sistemi olacak ve oyuncular tespit edilmediği sürece uyuşturucu satabilecek, uyuşturucu kullanan karakterlerin sol üstte affecti olacak şekilde bunu gösterecek. Yalnız herhangi bir oyuncu bunu fark edip raporlarsa karakter hapise atılacak ve ban yiyecek. Eğer 10'un üzerinde başarılı ticaret yapabildiyse ve fark edilmediyse YILAN SERDAR tagı ilgili karaktere dahil edilecek ve günlük olarak maksimum 5 kişiyi sokabilecek. (sersemletebilecek) uyuşturucu satıcılığı eventi sadece gece başlatılabilecek ve karakterin elinde siyah torba poşeti modeli görünmek zorunda, eğer görüş açısına biri girerse FARK EDİLDİN şeklinde üstten sadece oyuncuya duyuru geçecek ve event gerçekleşecek iken iptal edilecek. Eğer olurda görüş açısına giren kişiyi katlederse 10M yang kazanacak ve Zalim derecesi karaktere işlenecek.
Raporlayan oyunculara ise para ödülü veya bir şey verilmeyecek sadece kavrulmuş fıstık itemi verilecek yiyen oyuncunun geçici olarak canlılığını arttıracak o da bir gün. Oyuncuların bunu seçmeme gibi bir durumuda olacağı için questin aşağısında "Bu ne biçim hediye ya, çıkış yapıyorum kardeşim!" ibaresi yer alacak.

4. İntihar sistemi

Oyuncular herhangi bir zaman oyundan sıkıldıkları vakit şeytan kulesine ışınlanıp yukardan aşağıya atlıyabilecek ve atladıktan sonra şeytan kulesinin önünde intihar eden kişilerin tabelaları ve isimleri yer alacak. Olay gerçekleşmeden önce kamera sistemi ile köye canlı olarak olay yansıtılacak. Ve herkes oylama yapıp "Atla", "Atlama bak hayatına ve sevdiklerine yazık edersin" şeklinde seçenekleri olacak ve bilerek sadece atla butonu aktif olacak. Şeytan kulesine yakın bir yerde çiçekçi dükkanı olacak oradan çiçek alıp sonrada mezarın yanına gidip çiçekleri bırakabilecekler. Çiçek bırakan kişilerin sol üstte affect olacak şekilde "Düşünceli" ikonu belirecek.

5. Deli sistemi

Yönetim tarafından deli olduğu belirlenen kişilerin kafasında asla silinmeyen bir huni modeli olacak ve "Delidir, ne yapsa yeridir" yazan bir t-shirt giyecek.

6. Matrix isim sistemi

Matrix isim sistemini aktive etmek için nesne marketten gerekli itemi satın almak gerekecek. Karakter üstünde aktifleştirdikten sonra karakter atacak ve tekrar oyuna giriş yaptıktan sonra sürekli olarak karakterin ismi değişecek. Sürekli ismi değişeceği için charlar ban yiyemeyecek. Karakterin üstünde siyah şapka ve siyah gözlükler olacak. Bu sistemi aktifleştirenler hiç bir şekilde gruba katılamayacak fakat sistem aktif olduğu süre boyunca karakterin üzerinde ciddi derecede kritik delici hasar ve sersemliğe karşı bağışıklık sağlayan bir takım bonuslar aktive olacak.

7. Krep sistemi

Oyunda krep itemi olacak ve bunu sağ tıklayıp karakterler yiyecek. Bu kreplerin 1/7/30 günlük süreleri olacak ve oyuncular krep yedikten sonra sol üstte affect belirecek. Bu krep efekti süresi boyunca olurda oyunda oyuncu ölürse, anlık olarak dirilecek ve hp ve spsi fullenecek.

Son düzenleme:
gece 1 de sistem fikirleri düşünürseniz bunlar çıkıyor işte :D

Anti depresan kısmına koptum. Hiç sekmez hep aynılar :D

Oynadığım bir pvp server da genel ev sistemi vardı, farklı farklı zırh ve kostüm giymiş şaman npcler vardı istediğinle birlikte olabiliyordun şansa bağlı olarak memnun olduğunu söylerse canavar, metin , str falan veriyordu.

Yaratıcılığın da dozunu kaçırmamak gerekiyor.

Oynadığım bir pvp server da genel ev sistemi vardı, farklı farklı zırh ve kostüm giymiş şaman npcler vardı istediğinle birlikte olabiliyordun şansa bağlı olarak memnun olduğunu söylerse canavar, metin , str falan veriyordu.

Gerçi bunları yazarken okadar da üstünde ciddi düşünüp bunları yazmadım :D gerçi ne kadar komik olsa da kesinlikle haklısın :) yaratıcılığın dozunu kaçırmamak gerekiyor.

Sürekli olarak yeni sistem fikirleri aklıma geliyor :D gerçi fikirden bol ne var ki :)
evet öyle ama daha güzel ve gerçekçi sistemler olsa güzel olur. Mesela bi etkinlik açılsa farklı maptada olur aynı maptada olur. Etkinlik başladığında 1 kişi kral olacak onun üstünde de efekt olacak ki o olduğu belli olsun ve yeri de görünecek her karekterler barışık sadece ona saldırabilcek onu öldürene o efekt ve yer belirtmesi geçecek onu öldürene o geçecek en son kalan da yada skora göre ödül alacak.
Kral olduğu boyunca 20k can 1k extra hasar kazanacak. gibi gibi, Zula daydı sanırım. Kralı yakala isimli bölümdeydi.

evet öyle ama daha güzel ve gerçekçi sistemler olsa güzel olur. Mesela bi etkinlik açılsa farklı maptada olur aynı maptada olur. Etkinlik başladığında 1 kişi kral olacak onun üstünde de efekt olacak ki o olduğu belli olsun ve yeri de görünecek her karekterler barışık sadece ona saldırabilcek onu öldürene o efekt ve yer belirtmesi geçecek onu öldürene o geçecek en son kalan da yada skora göre ödül alacak.
Kral olduğu boyunca 20k can 1k extra hasar kazanacak. gibi gibi, Zula daydı sanırım. Kralı yakala isimli bölümdeydi.
Bu da gerçekten güzel bir fikirmiş :D ama monarşi sistemindeki gibi benzer yanlar taşıyor bence. wolfteam rütbe sistemi hakkında ne düşünüyorsun sence metin2 ye gider miydi zaten lycan ekleyerek oyunu iyice batırdılar bırakın eklesinler diğer kurtlarıda battı balık yan gider ekleyin abicim bütün kurtları sizde rahatlayın bizde rahatlayalım xd

edit: biri cidden böyle oyun çıkaracak olsa en az bir kere dahi olsa kesinlikle oyunu oynardım

Son düzenleme:
Bu da gerçekten güzel bir fikirmiş :D ama monarşi sistemindeki gibi benzer yanlar taşıyor bence. wolfteam rütbe sistemi hakkında ne düşünüyorsun sence metin2 ye gider miydi zaten lycan ekleyerek oyunu iyice batırdılar bırakın eklesinler diğer kurtlarıda battı balık yan gider ekleyin abicim bütün kurtları sizde rahatlayın bizde rahatlayalım xd

edit: biri cidden böyle oyun çıkaracak olsa en az bir kere dahi olsa kesinlikle oyunu oynardım
Şuan kodlamaya devam ediyorum. Bu tarz devasa olacak sistemler yazıcam. Çok güzel olacak.

Güzel fikir yapalım bunu

Piyasa bu fikirlerin gerçekleşme ihtimaline hazır mı emin değilim. :LOL: