Yardım Sistem eklemeye çalışırken karşılaştığım problemler(Client Source derleme, build etme, Syserr hatası)

• Konuyu açan Konuyu açan buko
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 14
  • Gösterim Gösterim 327
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

buko

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhabalar;
Ben servera official ekstra ekipman sayfası sistemini(bu konu) kurmaya çalışıyorum fakat başarılı olamadım. Kullandığım files ve freebsd MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files Hazır BSD & Client. Bu süreçte yaptıklarım:
  1. Rehber videolarını izledim, bazıları silinmiş bir çok bilgi kaçırdığımı düşünüyorum.
  2. Sistem ekleme videolarını izledim(
    Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
    ).
  3. Sistem için verilen dosyaların %95 ini servera aktardım.
  4. Yerli yabancı çeşitli forum sitelerinde araştırmalar yaptım. Aramalarım; nedir, nasıl yapılır, aldığım hataları yazmak vs. şeklinde oldu.
  5. syserr.txt hatalarından bahsedilen videoyu izledim ve 2 konu vardı onları okudum.
Benim hala netleştiremediğim konular var.
Sistem için verilen client source içerisinde 3 dosya var bunlar Client, DumpProto, Server
  • Client için yaptıklarım dosyalarda verilen kodları aktardım ve Metin2Client_VC90.sln çalıştırarak VBde derledim(16 da 2 hata aldım).
  • DumpProto için tek bir dosya(ItemCSVReader.cpp) vardı sadece içindeki kodları aktardım.
  • Server için AltyapiServer-master.zip rarı içersindeki Srcs/Server dosyalarına kodları aktardım.

Bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bir de ID şifre girip giriş yaptıktan sonra karakter ekranı gelmeden oyun kapanıyor(yedek olarak tuttuğum temiz packte oyuna giriş yapılıyor), syserr hatası şu şekilde:
0529 08:52:09644 ::
networkModule.py(line:208) SetSelectCharacterPhase
system.py(line:130) __pack_import
system.py(line:110) _process_result
introSelect.py(line:25) <module>
uiCharacter.py(line:47) <module>
uiCharacter.py(line:51) CharacterWindow

networkModule.SetSelectCharacterPhase - <type 'exceptions.AttributeError'>:'module' object has no attribute 'ENABLE_ADDITIONAL_EQUIPMENT_PAGE'

0529 08:52:09644 :: ============================================================================================================
0529 08:52:09644 :: Abort!!!!
Sistemi kurduğum zaman bu hatanın çözülme ihtimali var mıdır?

Umarım yanlış bir ifade kullanmamışımdır, hatalarla ilgili eksik bilgi verdiysem uyardığınız taktirde eklerim. Her türlü video, konu önerileri ve tavsiyelerinize açığım. Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunarım. Discord: exoper

Edit: Client build ederken aldığım hata bu şekilde
16>C:\Users\BCK\Desktop\whistle\Svn\Client\UserInterface\PythonNetworkStreamPhaseGame.cpp(3993,28): error C2039: '__TEST_SetSkillGroupFake': bir 'CPythonNetworkStream' üyesi değil
16>C:\Users\BCK\Desktop\whistle\Svn\Client\UserInterface\PythonNetworkStream.h(16,7): message : 'CPythonNetworkStream' bildirimine bakın
16>C:\Users\BCK\Desktop\whistle\Svn\Client\UserInterface\PythonNetworkStreamPhaseGame.cpp(3995,2): error C2065: 'm_dwMainActorSkillGroup': bildirimi yapılmamış tanımlayıcı
16>C:\Users\BCK\Desktop\whistle\Svn\Client\UserInterface\PythonNetworkStreamPhaseGame.cpp(3998,24): error C2065: 'm_apoPhaseWnd': bildirimi yapılmamış tanımlayıcı
16>C:\Users\BCK\Desktop\whistle\Svn\Client\UserInterface\PythonNetworkStreamPhaseGame.cpp(3998,38): error C2065: 'PHASE_WINDOW_GAME': bildirimi yapılmamış tanımlayıcı

PythonNetworkStream.h dosyasında şöyle bir değişiklik yapıldı
// Search for:
void __TEST_SetSkillGroupFake(int iIndex);

// Replace for:
#ifdef ENABLE_ADDITIONAL_EQUIPMENT_PAGE
bool ChangeEquipment(int index);
#endif

Son düzenleme:
Herkese merhabalar;
Ben servera official ekstra ekipman sayfası sistemini(bu konu) kurmaya çalışıyorum fakat başarılı olamadım. Kullandığım files ve freebsd MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files Hazır BSD & Client. Bu süreçte yaptıklarım:
  1. Rehber videolarını izledim, bazıları silinmiş bir çok bilgi kaçırdığımı düşünüyorum.
  2. Sistem ekleme videolarını izledim(
    Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
    ).
  3. Sistem için verilen dosyaların %95 ini servera aktardım.
  4. Yerli yabancı çeşitli forum sitelerinde araştırmalar yaptım. Aramalarım; nedir, nasıl yapılır, aldığım hataları yazmak vs. şeklinde oldu.
  5. syserr.txt hatalarından bahsedilen videoyu izledim ve 2 konu vardı onları okudum.
Benim hala netleştiremediğim konular var.
Sistem için verilen client source içerisinde 3 dosya var bunlar Client, DumpProto, Server
  • Client için yaptıklarım dosyalarda verilen kodları aktardım ve Metin2Client_VC90.sln çalıştırarak VBde derledim(16 da 2 hata aldım).
  • DumpProto için tek bir dosya(ItemCSVReader.cpp) vardı sadece içindeki kodları aktardım.
  • Server için AltyapiServer-master.zip rarı içersindeki Srcs/Server dosyalarına kodları aktardım.

Bu aşamadan sonra ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bir de ID şifre girip giriş yaptıktan sonra karakter ekranı gelmeden oyun kapanıyor(yedek olarak tuttuğum temiz packte oyuna giriş yapılıyor), syserr hatası şu şekilde:

Sistemi kurduğum zaman bu hatanın çözülme ihtimali var mıdır?

Umarım yanlış bir ifade kullanmamışımdır, hatalarla ilgili eksik bilgi verdiysem uyardığınız taktirde eklerim. Her türlü video, konu önerileri ve tavsiyelerinize açığım. Konu biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunarım. Discord: exoper
clienti build edersen muhtemelen bu hata çözülür çünkü aldığın hatanın sebebi clienti build edememenden kaynaklı. client buildde aldığın hatalar neler?

Server ve Client src içerisine eklediğiniz sistemlerin aktif olması için ikisini de başarılı bir şekilde derleyip yeni game dosyasını ve oyuna giriş .exe dosyasını kullanarak oyuna girmeniz lazım ki eklediğiniz sistem aktif olsun, eğer bu build işlemleri sırasında hata alıyorsanız ve build tamamlanmıyorsa o zaman hatayı çözmeniz lazım, yoksa başarılı olmayacak ekleme işleminiz.

PythonApplicationModule dosyasına ENABLE_ADDITIONAL_EQUIPMENT_PAGE tanımlamasını yaptınız mı?
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    PyModule_AddIntConstant(poModule, "ENABLE_ADDITIONAL_EQUIPMENT_PAGE", 1);
#else
    PyModule_AddIntConstant(poModule, "ENABLE_ADDITIONAL_EQUIPMENT_PAGE", 0);
#endif

çıkan exe ile oyuna girmeyi dene bakalım
Hocam syserr hatası bu şekilde, uiCharacter.py de tab hatası olabilir çözemedim, ayrıca serverda 4 envanter ve lycan yok onlar etkiler mi bilmiyorum.
networkModule.py(line:208) SetSelectCharacterPhase
introSelect.py(line:25) <module>
uiCharacter.py(line:47) <module>
uiCharacter.py(line:56) CharacterWindow

networkModule.SetSelectCharacterPhase - <type 'exceptions.NameError'>:name 'skillIndex' is not defined

0529 17:53:09243 :: ============================================================================================================
0529 17:53:09243 :: Abort!!!!

InventoryWindow.py dosyasını locale/tr/ui içerisine atıp değiştirdim tekrardan olmadı
syserr:
0529 18:51:23607 :: Failed to load script file : locale/tr/ui/InventoryWindow.py
0529 18:51:23608 ::
ui.py(line:2766) LoadScriptFile
system.py(line:192) execfile
system.py(line:163) Run
locale/tr/ui/InventoryWindow.py(line:5) <module>

LoadScriptFile!!!!!!!!!!!!!! - <type 'exceptions.AttributeError'>:'module' object has no attribute 'ENABLE_EXTEND_INVEN_SYSTEM'

0529 18:51:23608 :: ============================================================================================================
0529 18:51:23608 :: Abort!!!!

0529 18:51:23608 ::
uiInventory.py(line:293) __LoadWindow
ui.py(line:2783) LoadScriptFile
exception.py(line:36) Abort

InventoryWindow.LoadWindow.LoadObject - <type 'exceptions.SystemExit'>:

0529 18:51:23608 :: ============================================================================================================
0529 18:51:23608 :: Abort!!!!

InventoryWindow.py dosyasını locale/tr/ui içerisine atıp değiştirdim tekrardan olmadı
syserr:
PyModule_AddIntConstant(poModule, "ENABLE_ADDITIONAL_EQUIPMENT_PAGE", 1);
#else
PyModule_AddIntConstant(poModule, "ENABLE_ADDITIONAL_EQUIPMENT_PAGE", 0);
#endif

bu koddaki enable additional equipment page kısmını hata aldığın
enable extend system kısmıyla değiştirip pythonapplicationmodule.cppye ekle build al tekrar dene