Öneri Sistem önerisi lazım

• Konuyu açan Konuyu açan TheAdmin33
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 15
  • Gösterim Gösterim 238
Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

TheAdmin33

Geliştirme günlüğü olmayan adam
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Yaptığım sistemler(TheAdmin33 - Tüm Paylaşımlarım) hep itemlele ilgiliydi bunun sebebi hem yapması kolaydı hemde az zaman alıyordu.

İtemlerle ilgili yeni bir sistem önerisi olan var mı ?

Bende fikir tükendi, aklıma ne geldiyse yaptım. Newschooll larda değişik değişik sistemler vardır illaki ama oynamadığım için bilmiyorum oralardanda öneri verebilirsiniz.

Burada istediğim sadece fikir önerisi illaki yapıcam diye bir şey yok sadece aklıma yatarsa yapıp paylaşıcam. Evet ücretsiz bir şekilde paylaşacağım o yüzden lütfen çok abartılı fikirler yazmayın.

Premium item tarzında birşey olabilir aslında. Farmlıktan yola çıkarak, itemlerin her zaman bir üst dönüşümü oluyor. Kendi belirleyebileceğin itemlere premium özellikler tanımlayabilirsin. Mesela örn. Zehir kılıcı son dönüşüm varsayalım. Bu zehir kılıcı +9 olduktan sonra cube ile veya herhangi bir nesne ile premiuma dönüşsün. Premiuma dönüşünce premium seviyeleri veya puanları olabilir. Bu puanlara dayalı olarak extra yeni özellik veya olağan özellikleri yükseltme tarzı olabilir. Bunu sadece silah değil diğer itemlere de uygulanmalı, takılar, zırh, kask hepsine. Pet, binek vb. harici. Birazdaha ince detaylı düşünülebilir şuan yüzeysel aklıma ilk geleni söyledim.

cila sistemi iteme atıyorsun cilayı (yüzdelikli oluyor) %10 cilayı attığında itemdeki özelliklerin%10'unu ekstra olarak tekrar veriyor 20-30-40-50-60 diye gider böyle güzel sistem baya

Yaptığım sistemler(TheAdmin33 - Tüm Paylaşımlarım) hep itemlele ilgiliydi bunun sebebi hem yapması kolaydı hemde az zaman alıyordu.

İtemlerle ilgili yeni bir sistem önerisi olan var mı ?

Bende fikir tükendi, aklıma ne geldiyse yaptım. Newschooll larda değişik değişik sistemler vardır illaki ama oynamadığım için bilmiyorum oralardanda öneri verebilirsiniz.

Burada istediğim sadece fikir önerisi illaki yapıcam diye bir şey yok sadece aklıma yatarsa yapıp paylaşıcam. Evet ücretsiz bir şekilde paylaşacağım o yüzden lütfen çok abartılı fikirler yazmayın.
Celestial World 2.0 diye bir serverda çok fena fikirler var inceleyebilirsin,

Benim sevdiğim bir özellik tabi biraz klasiğe uygulanmış hali(cw2.0daki çok abartı)
Petler farm yaparken etrafa alan skilli tetikliyor belirli bir şansla( zihinselde ayağını yere vurma, bedenselde kılıç çevirme, karabüyüde ateş vuruş, büyülü surada hortum, ninjada tükürme, okçuda ateşli ok vb) şeklindr farm atarken efektler çıkıp alana hasar atıyodu.

Petler takılı olduğunda bu şans geliyordu bir efsuna bağlamamışlardı.

Bi diğer sistem olarak da bir pencere olsa bünek başlığı, zırhı, at nalı itemleri olsa onları +9 basıp dönüştürsek o eşyalar pencerede takılı olsa bile sadece binek üstünde aktifleşse tatlı olur gibi bi de simya gibi kullanım ömrü olsa item atıp süresini arttırsak klasik metin2 ye de yakışabilir bir mevzu olur. İtem iconları atarım :d

Gün döngü sistemi olabilir yıllardır aklımda. Diğer mmolar da oyun içi kendi zaman dilimi var ve zaman ilerletikçe gökyüzününün rengi değişiyor her saniye dakikaya eşit oluyor. Kısacası .mensv dosyasındaki renk kodlarını zaman ilerledikçe değişmesini sağlayıp oyunda otomatik gece gündüz döngüsü yapılabilir. X1 yaptığımzdaki gibi bi anda hava kararmayacak zaman geçtikçe gökyüzü soft çekilde kararacak. :)

Gün döngü sistemi olabilir yıllardır aklımda. Diğer mmolar da oyun içi kendi zaman dilimi var ve zaman ilerletikçe gökyüzününün rengi değişiyor her saniye dakikaya eşit oluyor. Kısacası .mensv dosyasındaki renk kodlarını zaman ilerledikçe değişmesini sağlayıp oyunda otomatik gece gündüz döngüsü yapılabilir. X1 yaptığımzdaki gibi bi anda hava kararmayacak zaman geçtikçe gökyüzü soft çekilde kararacak. :)

İyi ki basit bir şey isteyin dedim. Demesem oyunu baştan yap falan diyeceniz herhalde.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Şunda oynamalar yaparsanız farklı msenv dosyalarıyla farklı saatler ekleyebilirsiniz, ama bence mt2 yapısında köyler dışında böyle bir olaya gerek yok, kendimde kullanmıyorum çünkü açık renk havaların beyinde uyarıcı ve uyandırıcı etkisi oluyor.

Şunda oynamalar yaparsanız farklı msenv dosyalarıyla farklı saatler ekleyebilirsiniz, ama bence mt2 yapısında köyler dışında böyle bir olaya gerek yok, kendimde kullanmıyorum çünkü açık renk havaların beyinde uyarıcı ve uyandırıcı etkisi oluyor.
Her saat değişmeyecek , her saat yeni mensv dosyası eklenirse kesin geçiş olur o yüzden her aaniye geçtiğinde msenv içindeki renk kodu +1 değişecek vs. Black desert oynuyordum ordaki sistem böyleydi.

Sürekli aynı şeyi yapmak sana bi şey katmaz.
Yeterince yapmışsın zaten eline sağlık. Bundan sonra bu bilgileri kullanarak farklı şeyler dene. Client-Server arasındaki haberleşmenin nasıl sağlandığına kafa yor mesela. Basit bir paket oluştur ve içerisinde sadece bir int variable olsun. Python'da görevi sadece bu değişkeni +1 artırmak olan bi fonksiyon yaz. Dinamik olarak artırsın ve yazdırsın chate. Sonra bu veriyi veritabanına kaydetmeyi deneyebilirsin.
Eminim sonrasında bir sürü fikir kendiliğinden gelecektir