Çözüldü sh make.sh permission denied

• Konuyu açan Konuyu açan Kirphh
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 7
  • Gösterim Gösterim 50
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kirphh

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar merhaba, hala kurulumu yapmaya çalışıyorum. Bir türlü bitiremedim. Biraz önce sitede gördüğüm ve onu takip ederek

cd /usr/ports/lang/python
make install clean

komutunu kullandım ve onun üzerine

cd /home/AltyapiSF/share/locale/turkey/quest
sh make.sh komutunu kullandığımda resimde görmüş olduğunuz hatayı alıyorum nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Dosya Eklentileri

• make denied.webp
    make denied.webp
    41,9 KB · Gösterim: 9
dosya konumuna git quest dosyasına sağ tıklayıp izinleri 777 yap öyle dene

Çözüm
İzinleri düzenleyerek o komutu çalıştırdım. Şimdi sırada başlatma komutu kaldı.

komutunu verdikten sonra db not found hatası alıyorum onunla ilgili bilgi verebilir misin
build aldın mı game ve db

build aldın mı game ve db
İlk önce bin klasörünü oluşturuyoruz..
mkdir /home/AltyapiSF/share/bin

Oluşturduğumuz bin klasörüne gidiyoruz.
cd /home/AltyapiSF/share/bin

Kaynak kodlarımızı derledikten sonra elde ettiğimiz game ve db dosyasını filesimize kısayol oluşturacak şekilde tanımlıyoruz. Böylelikle her sourceyi derleme işleminde tekrar tekrar bu dosyaları atmanız gerekmez.
ln -s /home/AltyapiServer/Srcs/Server/game/game_r40020 game
ln -s /home/AltyapiServer/Srcs/Server/db/db_r40020 db
Şu adımları takip ettim fakat kısayol oluşturmuş sanırım ek olarak orda anlatılanlar dışında birşey yapmadım

İlk önce bin klasörünü oluşturuyoruz..

Oluşturduğumuz bin klasörüne gidiyoruz.

Kaynak kodlarımızı derledikten sonra elde ettiğimiz game ve db dosyasını filesimize kısayol oluşturacak şekilde tanımlıyoruz. Böylelikle her sourceyi derleme işleminde tekrar tekrar bu dosyaları atmanız gerekmez.

Şu adımları takip ettim fakat kısayol oluşturmuş sanırım ek olarak orda anlatılanlar dışında birşey yapmadım
Kontrol ettin mi doğru oluşturmuş mu diye çift sol tık yapınca o dosyayı indirmeye başlıyor olması lazım

bin dizinine git sağ tıkla bağlantı oluştur de bir yere linki yaz bir yere db yaz aynısını game içinde yap

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.