Çözüldü Sıfır alt yapı server files için 9.3 freebsd kurulum sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan SadClowN
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 11
  • Gösterim Gösterim 982
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SadClowN

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
Ben başlıktada belirttiğim gibi sıfır' dan alt yapı server files oluşturmak istedim ve bunun en başında videodan izlediğim kadarıyla freebsd 9.3 kurmakla işe koyuluyoruz, fakat kurulumu yaparken putty ve filezilla giriş denemelerini yaparken bir sorunla karşılaştım ve 4. deneyişimdede yine aynı hataya maruz kaldım videoyu tekrar tekrar izlememe rağmen sorun stabil :D
Bilginiz var ise bu konuda yardımlarınızı bekliyorum küçük bi ekran görüntüsü atayım putty ve winscp ekranından
ScreenHunter_1.jpg
ScreenHunter_2.jpg
ScreenHunter_3.jpg

Çözüm
Sorunun sebebi şifre kaynaklı olmasıymış. Makinenin şifresini güvenli moddan sıfırlayıp değiştirince yeni şifreyle sorunsuz giriş yapıldı.
Dolayısıyla konuyu kilitliyorum.
Eğer şifre virtual box a girerken kullandığımız şifre ise evet doğru onun haricinde bir şifrede bilmiyorum zaten :)

ScreenHunter_4.jpg
ScreenHunter_5.jpg

Videodada gösterildiği gibi hiçbirşeyi atlamadan ilerlemiştim burasıda tabiki videodaki gibi yaptım fakat sorun aynı :(

Makinenin hostname'ini değiştirdiniz mi ? Eğer değiştirdiyseniz eski haline getirmeyi deneyin.

Hazır sürüm kullanmanın bu işten kaçmaktan bir farkının olduğunu düşünmüyorum ve işe başlamadan kaçmak istemiyorum bu sorunun neden kaynaklandığını bulmak lazım öncelikle şunu belirteyim sorun hakkında:
Videoda 16. dakikaya kadar yapılanların aynısını adım adım yaptım tek bir yer hariç.
ipv4 yerini kontrol ederken orada 3 kutu çıkıyor karşımıza ve whistle hocamızın ilk 2 kutusunda Home ve 192.168.1.109 çıkıyordu bende ise o 3 kutuda boş gelmişti ve videoda 2 seçenek sunulmuştu bizlere istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz demişti veya olduğu gibi bırakabilirsiniz demişti ben 2 sinide denedim 1. olarak Home yazdım 2. kısma ise 192.168.1.1 yazdım aynı videodaki gibi daha sonra putty ekranına geldiğimde aynı sorunla karşılaşmıştım 2. kez baştan kurulum yapışımda orayı boş bıraktım yani olduğu gibi bıraktım o 3 kutuyu ve tekrar kurulum bittiğinde putty ekranında yine aynı sorunla karşılaştım virtualbox ağ ayarlarında ise hocamızda ingilizceydi bende türkçeydi %90 ihtimalle aynı seçeneği seçtiğime inanıyorum çünkü whistle hocamızın seçtiği seçenek 4. sıradaydı bende 4. sıradakini seçtim türkçe terimi Yalnızca Ana Makine üzerinden bağlantı seçeneği vardı onu seçtim oradada bir hata yaptığımı düşünmüyorum.
ve son olarak bir bilgi daha vereyim.
whistle hocamızın ifconfig yazdığında karşısına 192.168.1.109 ip si gelirken benim karşıma 192.168.56.105 ip si geldi Bu işte ipv4 yerinde bir bit yeniği var gibime geliyor ama hayırlısı ya :D
Sorun günceldir yardımlarınızı bekliyorum :D

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
whistle hocamızın ifconfig yazdığında karşısına 192.168.1.109 ip si gelirken benim karşıma 192.168.56.105 ip si geldi Bu işte ipv4 yerinde bir bit yeniği var gibime geliyor ama hayırlısı ya :D
Bu normal makinanın sana özel atadığı ip adresi yani bu durumla bir alakası yok endişelenme. :)

Hazır sürüm kullanmanın bu işten kaçmaktan bir farkının olduğunu düşünmüyorum ve işe başlamadan kaçmak istemiyorum bu sorunun neden kaynaklandığını bulmak lazım öncelikle şunu belirteyim sorun hakkında:
Videoda 16. dakikaya kadar yapılanların aynısını adım adım yaptım tek bir yer hariç.
ipv4 yerini kontrol ederken orada 3 kutu çıkıyor karşımıza ve whistle hocamızın ilk 2 kutusunda Home ve 192.168.1.109 çıkıyordu bende ise o 3 kutuda boş gelmişti ve videoda 2 seçenek sunulmuştu bizlere istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz demişti veya olduğu gibi bırakabilirsiniz demişti ben 2 sinide denedim 1. olarak Home yazdım 2. kısma ise 192.168.1.1 yazdım aynı videodaki gibi daha sonra putty ekranına geldiğimde aynı sorunla karşılaşmıştım 2. kez baştan kurulum yapışımda orayı boş bıraktım yani olduğu gibi bıraktım o 3 kutuyu ve tekrar kurulum bittiğinde putty ekranında yine aynı sorunla karşılaştım virtualbox ağ ayarlarında ise hocamızda ingilizceydi bende türkçeydi %90 ihtimalle aynı seçeneği seçtiğime inanıyorum çünkü whistle hocamızın seçtiği seçenek 4. sıradaydı bende 4. sıradakini seçtim türkçe terimi Yalnızca Ana Makine üzerinden bağlantı seçeneği vardı onu seçtim oradada bir hata yaptığımı düşünmüyorum.
ve son olarak bir bilgi daha vereyim.
Sorun günceldir yardımlarınızı bekliyorum :D
Hocam sonuçta filesi geliştirip bilişim firmasından alacaksın yine sunucuyu kendi makinana kurup açamazsın server ( yüksek online beklentisinde olmazsın en azından ) bilişim firması da hazır kurulu bir şekilde teslim edecek sunucunu girişte fazla takılma diye önerimdi sadece ama yinede sen bilirsin.

Sorunun sebebi şifre kaynaklı olmasıymış. Makinenin şifresini güvenli moddan sıfırlayıp değiştirince yeni şifreyle sorunsuz giriş yapıldı.
Dolayısıyla konuyu kilitliyorum.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.