Çözüldü Runik Kılıcı Yarı İnsan getirme

• Konuyu açan Konuyu açan aznp
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 2K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

aznp

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
selamlar runik kılıcının kendiliğinden zaten yarı insanı var ama efsun botundan gelmiyor bunu nasıl ayarlıyabilirim _

Çözüm
Çok detayına girmeden şöyle bir şey denedim ve sanırım görünürde işe yaradı. Ancak buna deneysel gözle bakmak daha doğru sanırım. Daha bilgili arkadaşlar yanlışım varsa düzeltebilirler. Herhangi bir buga sebep olur mu emin değilim.
Bu hali ile sadece runik değil, tüm silahlar için geçerli oluyor. Ufak bir gözlem yaptım ve sonuç şu şekilde;

1-) Runiğe efsun atarken, kendinden var olan yarı insan özelliğini görmezden gelip pas geçiyor ve tekrar yarı insan efsunu atıyor.
2) Diğer silahlara tek seferde 2 tane yarı insan efsunu gelme ihtimalini düşünüp Kanlı Kılıç'a yaklaşık 400 tane efsun attım ama çift yarı efsunu gelmedi hiç. Hep tek geldi.
3-) Geriye aklıma takılan ve bir kaç kere deneyip sorun yaşamadığım husus ise; 4...
Aleyküm selam var olan efsunu(dönüşümsüz) tekrar getiremezsin. Efsun botu ile alakalı değil manuel atsanda gelmeyecektir.

Aleyküm selam var olan efsunu(dönüşümsüz) tekrar getiremezsin. Efsun botu ile alakalı değil manuel atsanda gelmeyecektir.
Şunu istemekteyim ben kişi şuanda yarı insan getirmek için +9 Tirotonu +0 runik kılıncına ceviriyor ki çift yarı geliyor ama benim serverimde kadim efsunu var kadim efsunu ile yarı insan getiremiyorsun bende istiyorum ki efsun botu ile de efsun atığında çift yarı olsun

Yarı insan efsununu sistemsel kopyalayıp farklı bir isim koyarsanız örnek "yarı insanlara karşı güçlü+) teni efsunu silahın kendi efsunu yaparsınız normal şekilde yarı insan getirmeye devam edersiniz böylelikle.

Çok detayına girmeden şöyle bir şey denedim ve sanırım görünürde işe yaradı. Ancak buna deneysel gözle bakmak daha doğru sanırım. Daha bilgili arkadaşlar yanlışım varsa düzeltebilirler. Herhangi bir buga sebep olur mu emin değilim.
Bu hali ile sadece runik değil, tüm silahlar için geçerli oluyor. Ufak bir gözlem yaptım ve sonuç şu şekilde;

1-) Runiğe efsun atarken, kendinden var olan yarı insan özelliğini görmezden gelip pas geçiyor ve tekrar yarı insan efsunu atıyor.
2) Diğer silahlara tek seferde 2 tane yarı insan efsunu gelme ihtimalini düşünüp Kanlı Kılıç'a yaklaşık 400 tane efsun attım ama çift yarı efsunu gelmedi hiç. Hep tek geldi.
3-) Geriye aklıma takılan ve bir kaç kere deneyip sorun yaşamadığım husus ise; 4 efsunlu ve çift yarılı bir runik kılıcına kutsama küresiyle 5.efsunu atarken 5.efsunun da tekrar yarı insan efsununun gelme ihtimali. Bunu da yaklaşık 10-15 kere test ettim ama öyle bir şey olmadı.

Bunları tekrar gözden geçirip test edebilirsin. 2.maddede belirttiğim durumu efsun botuyla iki efsunu da Yarı İnsan seçerek daha hızlı test edebilirsin.

1.jpg

item_attribute.cpp içinde bul:
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
bool CItem::HasAttr(BYTE bApply)

Altında şu döngüyü göreceksin:
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    for (int i = 0; i < ITEM_APPLY_MAX_NUM; ++i)
        if (m_pProto->aApplies[i].bType == bApply)
            return true;

Bunu şu şekilde düzenle:
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    BYTE yari_insan = 17;
    for (int i = 0; i < ITEM_APPLY_MAX_NUM-yari_insan; ++i)
            return true;

Çözüm

3-) Geriye aklıma takılan ve bir kaç kere deneyip sorun yaşamadığım husus ise; 4 efsunlu ve çift yarılı bir runik kılıcına kutsama küresiyle 5.efsunu atarken 5.efsunun da tekrar yarı insan efsununun gelme ihtimali. Bunu da yaklaşık 10-15 kere test ettim ama öyle bir şey olmadı.

Bunları tekrar gözden geçirip test edebilirsin. 2.maddede belirttiğim durumu efsun botuyla iki efsunu da Yarı İnsan seçerek daha hızlı test edebilirsin.

11298 eklentisini görüntüle

item_attribute.cpp içinde bul:
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
bool CItem::HasAttr(BYTE bApply)

Altında şu döngüyü göreceksin:
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    for (int i = 0; i < ITEM_APPLY_MAX_NUM; ++i)
            return true;

Bunu şu şekilde düzenle:
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
    BYTE yari_insan = 17;
    for (int i = 0; i < ITEM_APPLY_MAX_NUM-yari_insan; ++i)
            return true;
çok teşekkür ederim yaptım ve düzeldi

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.