Çözüldü Quest ile Skill G Başlatma

• Konuyu açan Konuyu açan cosion
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 607
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cosion

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
quest get_skill_group begin
    state start begin
        when login or levelup with pc.get_level() >= 5 and pc.get_skill_group() == 0 begin
            send_letter("Choose your path");
        end -- when

when button or info with pc.get_level() >= 5 and pc.get_skill_group() == 0 begin
            local ways_per_job = {
                [0] = {"Body", "Mental"},
                [1] = {"Blade-Fight", "Archery"},
                [2] = {"Weaponry", "Black Magic"},
                [3] = {"Dragon Force", "Healing Force"}
            };

say_title("Choose your path:[ENTER]")
            say(string.format("Congratulazions %s,", pc.get_name()))
            say("you've reached level 5, this means you are now")
            say("able to obtain access to tour hidden skills.[ENTER]")
            say("Choose the path you want to take:[ENTER]")

table.insert(ways_per_job[pc.get_job()], "No, I'll choose later.");
            local skill_select = select_table(ways_per_job[pc.get_job()]);

if (skill_select ~= table.getn(ways_per_job)) then
                say_title("Choose your path:[ENTER]")
                say(string.format("You've selected %s.", ways_per_job[pc.get_job()][skill_select]))
                say("Are you sure of it?[ENTER]")

if (select("Yes, I'm sure of it.", "No, I'll choose later.") == 1) then
                    pc.clear_skill();
                    pc.set_skill_group(skill_select);
                else
                end -- if/else
            else
            end -- if/else
        end -- when
    end -- state
end -- quest

Bu queste ne eklemem lazım skilleri G başlatması için ? set_skill_leveli nasıl kullanmam gerek ?

Çözüm
usr/game/share/locale/turkey/quest
içerisin e gir

skill_group.quest var onu ac karakter skill kodlarını gorursun hepsini 30 yap kaydet sonra
putty login ol ve

cd /usr/game/share/locale/turkey/quest
Enter
./qc skill_group.quest
Enter
yap daha sonra oyun içerisinde /reload q yaz

aktif olur bir ihtimal aktif olmazsa reboot at bu işlemlerden önce skill_group.quest in yedeğini almayı unutma
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bunu indirin.
/usr/game/share/locale/turkey/quest içerisinde skill_group olacaktır yedeğini almayı unutma onu silip link verdim onu indirip içeriye at ve puttye gelip okutup reboot at.

Discord üzerinden soru soran senmiydin ?
Deneyebilirsin

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bunu indirin.
/usr/game/share/locale/turkey/quest içerisinde skill_group olacaktır yedeğini almayı unutma onu silip link verdim onu indirip içeriye at ve puttye gelip okutup reboot at.

Discord üzerinden soru soran senmiydin ?
Deneyebilirsin
Burada öğretmenlere gönderiyor, benim gönderdiğimde ise direkt questten seçiyorsun ve official tarz başlatıyor. Tek istediğim official değilde G başlaması.

ögretmenlerden istemiyorsun direk olarak oyna başlar başlamaz g vermek istiyorsun dogru mu ?
şimdi bak ögretmenler skilleri seçmeni saglar bedensel fiziksel olarak ondan sonra g master olarak sana skilini verir..
şimdi adam oyna yeni başladı oynu oynadı yetenekleri alacagı 5 levele geldi diyelim yada oyna başla o zaman direk karşısına bir ekran çıkararak bedensel mi fizksel mi onu şeçtirmen gerek diye biliyor ve hatırlıyorum onun içinde skil sistemi kullanabilirsin @bckntr daha detaylı anlatabilir ve basit çözüm bulabilir diye düşünüyorum.

ögretmenlerden istemiyorsun direk olarak oyna başlar başlamaz g vermek istiyorsun dogru mu ?
şimdi bak ögretmenler skilleri seçmeni saglar bedensel fiziksel olarak ondan sonra g master olarak sana skilini verir..
şimdi adam oyna yeni başladı oynu oynadı yetenekleri alacagı 5 levele geldi diyelim yada oyna başla o zaman direk karşısına bir ekran çıkararak bedensel mi fizksel mi onu şeçtirmen gerek diye biliyor ve hatırlıyorum
En üstte paylaştığım quest, görev ekranından seçtiriyor ve 1 lvl başlatıyor skilleri. Onu G başlatmasını istiyorum

En üstte paylaştığım quest, görev ekranından seçtiriyor ve 1 lvl başlatıyor skilleri. Onu G başlatmasını istiyorum
senin kendi buldugun o yöntem varya onun harici dogru olacak şekilde yaptım sorunsuz. şimdi burdan anlatırsam anlamazsın açık oldugun da gene discordtan sorununu baglanıp çözüyüm. buruyada çözümü açıklarız.

get_skill_group çektiriyorsun yani öğretmenlere giden komutu öğretmenlere g skill için gerekli kodlara yaparsan olacaktır

usr/game/share/locale/turkey/quest
içerisin e gir

skill_group.quest var onu ac karakter skill kodlarını gorursun hepsini 30 yap kaydet sonra
putty login ol ve

cd /usr/game/share/locale/turkey/quest
Enter
./qc skill_group.quest
Enter
yap daha sonra oyun içerisinde /reload q yaz

aktif olur bir ihtimal aktif olmazsa reboot at bu işlemlerden önce skill_group.quest in yedeğini almayı unutma

Çözüm
@cosion çözüm isaretlediginiz için konuyu kilitliyorum. Sorununuz devam etmesi durumunda bu mesajımı rapor edebilirsiniz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.