Yardım Python Buton Hk.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CalvinGiorgio

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
                {
                    "name" : "board3",
                    "type" : "thinboard",
                    "x" : 15,
                    "y" : 370,
                    "width" : 600,
                    "height" : 75,
                    "children" :
                    (
                        { "name":"What is the system?1",        "type":"text", "x":30,    "y":5,    "text":uiScriptLocale.TOOLTIP_TEXT_4, "outline":"1" },
                        { "name":"What is the system?2",    "type":"text", "x":300, "y":5,    "text":"deneme", "outline":"1" },

{ "name":"What is the system?3",        "type":"text", "x":30,    "y":22, "text":uiScriptLocale.TOOLTIP_TEXT_5, "outline":"1" },
                        { "name":"What is the system?4",    "type":"text", "x":300,    "y":22, "text":"deneme", "outline":"1" },

{ "name":"What is the system?5",        "type":"text", "x":30,    "y":39, "text":uiScriptLocale.TOOLTIP_TEXT_6, "outline":"1" },
                        { "name":"What is the system?6",    "type":"text", "x":300,    "y":39,    "text":"deneme", "outline":"1" },

{ "name":"What is the system?8",        "type":"text", "x":30,    "y":56, "text":uiScriptLocale.TOOLTIP_TEXT_7, "outline":"1" },
                        { "name":"What is the system?33",    "type":"text", "x":300,    "y":56, "text":"deneme", "outline":"1" },
                    ),
                },      

{
                    "name" : "ColorWiki",
                    "type" : "button",

"x" : -330,
                    "y" : 310 + 14,

"horizontal_align" : "center",

"tooltip_text" : uiScriptLocale.TOOLTIP_TEXT_1,

"default_image" : "slider2/sidebar_buttons/wiki_1.png",
                    "over_image" : "slider2/sidebar_buttons/wiki_1.png",
                    "down_image" : "slider2/sidebar_buttons/wiki_1.png",
                },

yukarıdaki thinboard ile aşağıda bulunan butonu birbirine bağlamak istiyorum nasıl yapabilirim ?
butona tıklandığında thinboard açılır kapanır olmasını istiyorum. Örneklere baktım fakat bir sonuç elde edemedim.
Örnek olarak yan menü butonları gibi. Baktım fakat hiç anlam veremedim.

Birleştiremezsin. Butonu ve thinboardı ayrı ayrı ekleyip, butona ait fonksiyonda Show-Hide kullanarak thinboardı açıp kapatabilirsin.
Klasik python button mantığı yani.

Mesela butonun fonksiyonu def TestButton olsun:

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
def TestButton(self):
    self.thinboard = #Buraya aynı dosya içindeki thinboardı çalıştıran fonksiyonun adı ya da tanımı yazılır.
    if self.thinboard: #bu satırdan hata alırsan ya da çalışmazsa, thinboard'u IsShow()'a dahil edip if satırını ona göre düzenlemen gerekir.
        thinboard.Hide()
    else:
        thinboard.Show()

Birleştiremezsin. Butonu ve thinboardı ayrı ayrı ekleyip, butona ait fonksiyonda Show-Hide kullanarak thinboardı açıp kapatabilirsin.
Klasik python button mantığı yani.

Mesela butonun fonksiyonu def TestButton olsun:

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
def TestButton(self):
    self.thinboard = #Buraya aynı dosya içindeki thinboardı çalıştıran fonksiyonun adı ya da tanımı yazılır.
    if self.thinboard: #bu satırdan hata alırsan ya da çalışmazsa, thinboard'u IsShow()'a dahil edip if satırını ona göre düzenlemen gerekir.
        thinboard.Hide()
    else:
        thinboard.Show()
yukarıdaki kod bloğuna bakarak örnek çıkartabilir misin acaba kodları test edip deneyebilirsin istersen o şekilde bir sonuç elde edip bana kodları şuraya şu dosyaya ekle gibi anlatırsan konu kökten çözülür bence

resimdeki kırmızı alan ile gösterdiğim buton ile mavi alan ile gösterdiğim thinboard bir birine bağlantılı olması gerekiyor. Yani kırmızı butona tıklandığında açılır kapanır olması gerekiyor.
1645629450984.png

Son düzenleme: