Çözüldü Premium Offline Shop ve Tic camı fikir alışverişi

• Konuyu açan Konuyu açan Redix
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 11
  • Gösterim Gösterim 970
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Redix

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Premium offline shop mağlumunuz coreler arası malesef alışveriş yapılmıyor lakin zamanında bir fileste ikarus 1-120veda fileste coreler arası alışveriş sistemi görmüştüm sizce bununla coreler arasına çevirme şansım var mı ? bu mümkün mü yani @hasanmacit sonucta offshop yazan sensin kanki sen bilirsin bunu :D

ben offshop yazmadım hiç fakat şunu söyleyebilirim coreler arası yapmak yerine tr gibi tek 1 mapta açtırmak (dolayısıyla tek ch) bana daha mantıklı geliyor yinede karar kullanıcıya kalmış

Ch yada core arasına gerek yok. Tabi tercihen ama ortak kanalda bir haritaya pazar açma zorunluluğu getirirsen uğraşmaya gerek kalmaz.
yani diyorsun böyle kalsın tek ch den tic camı kullanılsın doğru muyum ? tic camı buluyor mesela mavi 1 desin kırmızı 1 deki itemi buluyor alıyor sorun yok offline shopta kullanılacak mapler vs var onlar pazarların nereye kurulacağı mapler sanırım bide ticaret camına bakiyim ayrıca global offshopa karşısın sanırım sende sebebini sorabilir miyim melih , bende karşıyım çünkü serverin piyasasını bozuyor

yani diyorsun böyle kalsın tek ch den tic camı kullanılsın doğru muyum ? tic camı buluyor mesela mavi 1 desin kırmızı 1 deki itemi buluyor alıyor sorun yok offline shopta kullanılacak mapler vs var onlar pazarların nereye kurulacağı mapler sanırım bide ticaret camına bakiyim ayrıca global offshopa karşısın sanırım sende sebebini sorabilir miyim melih , bende karşıyım çünkü serverin piyasasını bozuyor
Karşı değilim. Kendi oyun düzenimde ch99 a bir map ekledim oradan sadece pazar kuruluyor. Ayrıca harita sadece pazar dahilinde npcler ve moblarda var yani bayrakların köyleri nasılsa o tarzda bir haritam var ve o harita ortak kullanım.

Karşı değilim. Kendi oyun düzenimde ch99 a bir map ekledim oradan sadece pazar kuruluyor. Ayrıca harita sadece pazar dahilinde npcler ve moblarda var yani bayrakların köyleri nasılsa o tarzda bir haritam var ve o harita ortak kullanım.
ch99a map ekledıgınde ch3dekı kısı ticaret camından item aratınca alabiliyor mu eğer öyleyse bende yapayım

Bilmiyorum denemedim ama alamaz heralde. Benim için bir önemi olmadığı için denemedim.
ortak mape ihtiyaç var mı bilmiyorum çünkü 1.köylerde sorunsuz sistem zaten mavi1den sarı1deki itemi tic camından alabiliyorsun sadece ch1 köylerin her hangi birinde olman gerekiyor aynı şekil 2.köydende alabiliyorsun

şunu deneyip yazarmısınız olmazsa gene yardım ederim

bul void CHARACTER::OpenMyShop

alttakini bul ve sil

if (g_bChannel != 1)
{
ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT( "Can't open if you don't are in channel 1"));
return;
}

bul void CHARACTER::LoadPremiumPrivateShop

altakini bul ve sil

if (g_bChannel != 1)
{
ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT( "Can't open if you don't are in channel 1"));
return;
}

bul void CHARACTER::SendPremiumPrivateShopGold()

altakini bul ve sil

if (g_bChannel != 1)
{
return;
}

bul altakini

#ifdef ENABLE_PREMIUM_PRIVATE_SHOP
if(g_bChannel == 1)
{
CShopManager::instance().BuildPremiumPrivateShop();
}
#endif

değiştir

#endif

build ettikten sonra bütün chlerde açabiliyorsanız fakat eklediğiniz yeni maplerde açamıyorsanız dosyalarda bunları aratıp silin

if(GetMapIndex() != 1 && GetMapIndex() != 21 && GetMapIndex() != 41)
{
ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT( "Can't open if you don't are in your City 1"));
return;

}

yukarıda kod 3 köy dışında farklı bir map arazisinde pazar açma engelidir büyük ihtimalle çalışacaktır diye umut ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim

şunu deneyip yazarmısınız olmazsa gene yardım ederim

bul void CHARACTER::OpenMyShop

alttakini bul ve sil

if (g_bChannel != 1)
{
return;
}

bul void CHARACTER::LoadPremiumPrivateShop

altakini bul ve sil

if (g_bChannel != 1)
{
return;
}

bul void CHARACTER::SendPremiumPrivateShopGold()

altakini bul ve sil

if (g_bChannel != 1)
{
return;
}

bul altakini

if(g_bChannel == 1)
{
}
#endif

değiştir

#endif

build ettikten sonra bütün chlerde açabiliyorsanız fakat eklediğiniz yeni maplerde açamıyorsanız dosyalarda bunları aratıp silin

if(GetMapIndex() != 1 && GetMapIndex() != 21 && GetMapIndex() != 41)
{
ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT( "Can't open if you don't are in your City 1"));
return;

}

yukarıda kod 3 köy dışında farklı bir map arazisinde pazar açma engelidir büyük ihtimalle çalışacaktır diye umut ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim
şuan şehir dışındayım hocam yarın pc başında olacağım yarın haber vereceğim ilginiz için teşekkür ederim

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.