Yardım pkg install çok yavaş

• Konuyu açan Konuyu açan iQuit
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 14
  • Gösterim Gösterim 712
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

iQuit

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
freebsd 12 sunucum var ve pkg ile herhangi bir paket indirmeye kalktığımda internet hızım 2.5mb saniyeyi geçtiği anda saniyede 2kb hıza düşüyor bunu nasıl düzeltebilirim?

1697830149763.png

1 leri sil ve sonra şu komutu gir:
/etc/./netstart

Sonrasında tekrar dene. Eğer komut çalışmazsa 1 leri sildikten sonra makineyi rebootlayıp tekrar pkg dene. Muhtemelen düzelmesi lazım
indirme hızı arttı 4mb/s gördüm ama busefer 10 saniye sonra internet hızı 2kb'a düşüyor. neden bu böyle oluyor anlam veremiyorum

ikisinide denedim. sunucuma bağlanamıyorum. format atmak zorunda kaldım önemi yok zaten formatlıydı
Şimdi deneyebileceğin iki seçenek var:
1-) defaultrouter kısmındaki adresi modem IP adresi ile değiştirmeyi dene.(192.168.x.x)
2-) ifconfig_vmx0 kısmını:
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
ifconfig_vmx0="SYNCDHCP"
Şeklinde değiştirebilirsin.

Her iki işlemden sonra da reboot atmayı unutma.

ikisinide denedim. sunucuma bağlanamıyorum. format atmak zorunda kaldım önemi yok zaten formatlıydı
Bu işlemleri aynı şekilde geri alarak format atmadan devam edilebilirdi. Ama sağlık olsun.
Makinenin DNS ve Network yapılandırmasının doğru olduğundan emin olmak gerek, çünkü gördüğüm kadarıyla pek olması gerektiği gibi değil.

yardımların için çok teşekkür ediyorum hocam allah razı olsun senden. bu hostingin kurdugu freebsd 12 ile alakalı bence freebsd 13de var bu hostingde freebsd 13'e geçtiğimde indirme hızı açısından sıkıntım yoktu fakat indirme bittikten sonra

failed checksum from repository

pkg: Error extracting the archive: 'Lzma library error: No progress is possible'
pkg: No signature found
Unable to update repository FreeBSD
Error updating repositories!

gibi hatalar alıyordum freebsd 13de bu sorunun çözümünü biliyormusun ?

yardımların için çok teşekkür ediyorum hocam allah razı olsun senden. bu hostingin kurdugu freebsd 12 ile alakalı bence freebsd 13de var bu hostingde freebsd 13'e geçtiğimde indirme hızı açısından sıkıntım yoktu fakat indirme bittikten sonra

failed checksum from repository

pkg: Error extracting the archive: 'Lzma library error: No progress is possible'
pkg: No signature found
Unable to update repository FreeBSD
Error updating repositories!

gibi hatalar alıyordum freebsd 13de bu sorunun çözümünü biliyormusun ?
Sunucunun online olduğunu bilmiyordum, o yüzden bireysel çözümler önermiştim. İşe yaramaması normal geldi şu an.

Alınan bu hata ile ilgili de şu komutları girdikten sonra tekrar deneyebilirsin:
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
unxz -t -v packagesite.pkg
xzcat packagesite.pkg|tar tf -

Diğer hatayı çözdü bu gösterdiğin yöntem teşekkürler ama failed checksum from repo hatasını çözmedi
1000008915.jpg

Sunucunun online olduğunu bilmiyordum, o yüzden bireysel çözümler önermiştim. İşe yaramaması normal geldi şu an.

Alınan bu hata ile ilgili de şu komutları girdikten sonra tekrar deneyebilirsin:
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
unxz -t -v packagesite.pkg
xzcat packagesite.pkg|tar tf -

Dediğin gibi genel Bi sorun yüksek ihtimal hosting le alakalı zamanını aldım kusuruna bakma çok teşekkür ederim yardımın için