Yardım Pkg İnstall Kurulumu

• Konuyu açan Konuyu açan LethalStrikeR
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 11
  • Gösterim Gösterim 1K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

LethalStrikeR

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
1651622338051.png

Böyle bir hata alıyorum. Acaba 11.4 sürümüne destek bittiği için mi böyle? Elle kurma işlemi nasıl yaparım. Aynı zamanda python2.7 de kurmak istiyorum. Pyhton2.7 içinde aynı hatayı veriyor.

Normalde o sürümde sorunu yaşamaman lazım dostum belki birde şöyle denemelisin

bsdconfigden dhcp ayarını aktiv edip makinanı restartla yukarıda gerçekleştirdiğin işlemi tekrardan yapmaya çalış çözüleceğini düşünüyorum, çözülmezse forumda paket desteğini çeken bsdlerde farklı sitelerden paketi başka yerden çektirmekten bahsediyor ararsan bulursun.

önce sadece pkg yaz o kendi paketini kuruyor sonra diğer paketleride pkg install ile kurmaya başla

Halletmiyorlar. Mysql 5.5 desteği de kesildiği için yüklenme olmuyor. Oyun sunucu paketlerine geçin isterseniz diyorlar.
Bu ne biçim hizmettir anlıyamadım gitti müşteri hani velinimetti? almadan önce her türlü destek ve yardım var her şekilde ilgileniriz demesini biliyorlar satın alımından sonra haydi güle güle. Geçeceksen bak orda diğer paketler var deyip diğer paketleri satın almaya zorlamak :rolleyes: yaptıkları sadece ekstradan masraf çıkartmaktan başka birşey değil. Umarım en kısa zamanda çözülmesi dileğiyle.

FreeBSD portları koleksiyonu, kullandığın sürüm için desteğini kesmiş durumda ve yeni portlar bu sürüme dahil olmayacak. Portlardan kastı sanırım sistemde depolanan packageler. Yükseltmeden veya desteklenen sürümlere geçmeden paketleri kullandırtmıyor. @Whistle adminin bununla alakalı bir konusu olacaktı dilimin ucunda fakat konu ismini unuttum. Konu da packageleri farklı siteler üzerinden çektiriyordu ve bu şekilde yaparak sorunu çözmüştü.

portları güncellemeyi denedin mi

portsnap fetch extract
portsnap fetch update
Evet denedim.
FreeBSD portları koleksiyonu, kullandığın sürüm için desteğini kesmiş durumda ve yeni portlar bu sürüme dahil olmayacak. Portlardan kastı sanırım sistemde depolanan packageler. Yükseltmeden veya desteklenen sürümlere geçmeden paketleri kullandırtmıyor. @Whistle adminin bununla alakalı bir konusu olacaktı dilimin ucunda fakat konu ismini unuttum. Konu da packageleri farklı siteler üzerinden çektiriyordu ve bu şekilde yaparak sorunu çözmüştü.
Bende görmüştüm konusunu fakat destek vermemeleri çok saçma. Önerebileceğiniz sağlam firma var mı ?