Çözüldü packet sistemiyle alakalı bir düzenleme

• Konuyu açan Konuyu açan TheAdmin33
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 82
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

TheAdmin33

Ah, bu şarkıların gözü kör olsun
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
vatansever2 filesından sandık içgörü sistemi sökmek istedim ama sistemin packet kısmında şöyle bir kod var;

PythonNetworkStream.cpp:
Genişlet Daralt Kopyala
#ifdef ENABLE_CHEST_INFO_SYSTEM
        Set(HEADER_GC_CHEST_DROP_INFO, CNetworkPacketHeaderMap::TPacketType(sizeof(TPacketGCChestDropInfo), LARGE_DYNAMIC_SIZE_PACKET));
#endif

Normalde sadece DYNAMIC_SIZE_PACKET ve STATIC_SIZE_PACKET olması lazım ama LARGE_DYNAMIC_SIZE_PACKET diye yeni bir şey eklemişler.

Bu LARGE_DYNAMIC_SIZE_PACKET ile alakalı düzenleme define lı(ENABLE_LARGE_DYNAMIC_PACKET) ama tam olarak ne işe yarıyor anlamadım. Ne işe yarıyor bilen var mı?

Çözüm
vatansever2 filesından sandık içgörü sistemi sökmek istedim ama sistemin packet kısmında şöyle bir kod var;

PythonNetworkStream.cpp:
Genişlet Daralt Kopyala
        Set(HEADER_GC_CHEST_DROP_INFO, CNetworkPacketHeaderMap::TPacketType(sizeof(TPacketGCChestDropInfo), LARGE_DYNAMIC_SIZE_PACKET));
#endif

Normalde sadece DYNAMIC_SIZE_PACKET ve STATIC_SIZE_PACKET olması lazım ama LARGE_DYNAMIC_SIZE_PACKET diye yeni bir şey eklemişler.

Bu LARGE_DYNAMIC_SIZE_PACKET ile alakalı düzenleme define lı(ENABLE_LARGE_DYNAMIC_PACKET) ama tam olarak ne işe yarıyor anlamadım. Ne işe yarıyor bilen var mı?
Muhtemelen boyutu max buffer boyutundan fazla olan bir kaç sisteme sahipler, bunlar için genişletilmiş yeni bir packet boyut fonksiyonu eklemişler...

PythonNetworkStream.cpp:
Genişlet Daralt Kopyala
#endif

Muhtemelen boyutu max buffer boyutundan fazla olan bir kaç sisteme sahipler, bunlar için genişletilmiş yeni bir packet boyut fonksiyonu eklemişler, eğer sistemi söküp direkt olarak standart dynamic packet size ile kullanırsanız iletimde sorun çıkartabilir, sistemi söküyorsanız LARGE_DYNAMIC_SIZE_PACKET bölümünü de söküp bu sistemin ifdef kodları ile ekleyin, kolay gelsin.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.