Yardım oyun içinden proto düzenleme

• Konuyu açan Konuyu açan TheAdmin33
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 497
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

TheAdmin33

Ah, bu şarkıların gözü kör olsun
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
oyun içinden protoyu nasıl değiştirebilirim?
mesela oyuncu bir item kullanarak kostümün vermiş olduğu metin bonusunu boss a çevirsin istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? (burda bahsettiğim efsunlar protodaki ADDON_TYPE lar)

oyun içinden bir kostümün protodaki efsununu değiştirmek veya o efsunun değerini değiştirmek mümkünmü?

oyun içinden bir kostümün protodaki efsununu değiştirmek veya o efsunun değerini değiştirmek mümkünmü?
Hayır mümkün değil, sağlıklı bir fikir de değil. Protolar global çalışır ve açılış esnasında bir kere okunup oyuna tanıtılır.
Yani varsayım olarak böyle bir şeyin yapıldığını düşünürsek; bir oyuncu bir kostümün veya itemin proto değerini değiştirdiğinde diğer bütün oyunculardaki var olan itemlerin de değeri değişir/değişmeli.

Hayır mümkün değil, sağlıklı bir fikir de değil. Protolar global çalışır ve açılış esnasında bir kere okunup oyuna tanıtılır.
Yani varsayım olarak böyle bir şeyin yapıldığını düşünürsek; bir oyuncu bir kostümün veya itemin proto değerini değiştirdiğinde diğer bütün oyunculardaki var olan itemlerin de değeri değişir/değişmeli.
mevcut kostümü CreateItem fonksiyonu ile kopyalasak, kopyalarken bilgileri değiştirmek mümkün olmazmı? ya da kısaca hiç bir türlü protoya müdahale edemiyormuyum.
aslında yapmak istediğim item ile kostümün süresini kaldırmak ve süresiz yapmaktı.

kostümün süre bilgisi socket 0 da tutuluyor ve süre 0 olunca o kostüm siliniyor ama aynı sql tablosundaki diğer itemlerin socket 0 değeri sıfırlansa da yok olmuyor,
kostümün o silme işlemini gerçekleştiren kod nerede bilen varmı ?
sürenin geri sayımı nerede yapılıyor ?