Çözüldü Oyun içi Fps Arttırmak için ne yapmak lazım

• Konuyu açan Konuyu açan mya
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 5
  • Gösterim Gösterim 927
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

mya

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar bu işlere merak saldım ve altyapı hazırlamaya uğraşıyorum oyun içi fps 61 i geçmiyor köpeklerin orda gezerken bile bazen fps 20 lere 15 lere düşüyor diğer açık olan pvplere girdiğimde bu kasılmaları yaşamıyorum bunun için ne yapmam gerekiyor ?

Çözüm
Gereksiz sistemleri kaldırabilirsin. Bundan fazlasını zaten yapamazsın. Çünkü oyun geliştirilirken o günün teknolojilerine uyumlu yapıldı. Oyunun modellerinden oyun motoruna kadar geliştirilen algoritmalarına kadar her şey değişmesi gerek ki fps artsın. Yoksa ne yaparsan yap maks 60 da kalacaktır. Oyunun ekran kartı desteği bile yok hala işlemci ve rama yük bindirerek çalışıyor ki işlemci ve rami bile maks performansla kullanmıyor. Dışı ferrariye çeviriyorsun ama motor hala tofaş motoru. Motor değişmedikçe de performans değişmiyor.

Oyunun map render sistemi, karakter, mob modellemelerini falan baştan dizayn eden bir polonyalı vardı sonradan bırakmıştı o işi. O zaman fark ettim mesela daha yüksek kaliteli map ve mob modellemesi...
Gereksiz sistemleri kaldırabilirsin. Bundan fazlasını zaten yapamazsın. Çünkü oyun geliştirilirken o günün teknolojilerine uyumlu yapıldı. Oyunun modellerinden oyun motoruna kadar geliştirilen algoritmalarına kadar her şey değişmesi gerek ki fps artsın. Yoksa ne yaparsan yap maks 60 da kalacaktır. Oyunun ekran kartı desteği bile yok hala işlemci ve rama yük bindirerek çalışıyor ki işlemci ve rami bile maks performansla kullanmıyor. Dışı ferrariye çeviriyorsun ama motor hala tofaş motoru. Motor değişmedikçe de performans değişmiyor.

Oyunun map render sistemi, karakter, mob modellemelerini falan baştan dizayn eden bir polonyalı vardı sonradan bırakmıştı o işi. O zaman fark ettim mesela daha yüksek kaliteli map ve mob modellemesi yapmasına rağmen günümüz teknolojisine uyumlu olunca 300lere çıkarabilmişti. Yani kısaca pek senlik değil uğraşma elindekilerle maks sonuçları almaya çalış. Gereksiz sistemleri efektleri falan çıkararak bir şeyler arttırabilirsin.

Çözüm
Metin2 de fps olayı biraz teferruatlı ve uğraş gerektirir. Önceki mesajlarda da söylendiği gibi varsayılan olarak işlemciyi ve dahili ekran kartını kullanan eski bir oyundan bahsediyoruz.

Bunların belli bir düzeyde üstesinden gelmek için ise client optimizasyonları gerekiyor. Ki bu ilk aşamada dediğim gibi baya bir uğraş ve bir o kadar da dikkat gerektirir.

• Beğen
Tepkiler: mya
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.