Yardım Offlineshop Yang Sınırı

• Konuyu açan Konuyu açan Forgiven
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 980
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Forgiven

Discord; burakhangunduz
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhabalar eklediğimiz off shopta şöyle küçük bi sıkıntı var.
Gifde görüldüğü gibi 2T'den fazla pazar kurulabiliyor bunu engellemek için ne yapmam gerek?
Max yang mı eklemeliyim sizce?
giphy.gif

Bazı offshoplarda buna müsade ediliyor, fakat bankaya engel koyulmuş oluyor.
Banka ile envanter arasında bir kontrol söz konusu. Eğer bankadan para çekerken, çekilen miktar envanterde 2T yi aşıyorsa uyarı veriyor ve parayı çektirmiyor. Asıl bankadan buna müsade edilmesi sıkıntı olurdu. Sizde de belki durum böyledir. 2T den fazla pazar kurulabiliyordur fakat bahsettiğiniz kontrolü banka üzerinden yapıyordur. Eğer durum böyleyse bir sorun yok demektir.
Kontrol etmenizde fayda var.

Bazı offshoplarda buna müsade ediliyor, fakat bankaya engel koyulmuş oluyor.
Banka ile envanter arasında bir kontrol söz konusu. Eğer bankadan para çekerken, çekilen miktar envanterde 2T yi aşıyorsa uyarı veriyor ve parayı çektirmiyor. Asıl bankadan buna müsade edilmesi sıkıntı olurdu. Sizde de belki durum böyledir. 2T den fazla pazar kurulabiliyordur fakat bahsettiğiniz kontrolü banka üzerinden yapıyordur. Eğer durum böyleyse bir sorun yok demektir.
Kontrol etmenizde fayda var.
Evet durum böyle lakin 5T'lik bi satış yaptığınızda pazardan sadece 3T gibi bi para çekebiliyorsunuz.
O açıdan şimdi bi karar aldım max_yang ekliyeceğim test edeceğim.

@Whistle Bi bakabilir misin hocam?

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
LPOFFLINESHOP COfflineShopManager::CreateOfflineShop(LPCHARACTER npc, DWORD dwOwnerPID)
{
    if (FindOfflineShop(npc->GetVID()))
        return NULL;

LPOFFLINESHOP pkOfflineShop = M2_NEW COfflineShop;
    pkOfflineShop->SetOfflineShopNPC(npc);

m_map_pkOfflineShopByNPC.insert(TShopMap::value_type(npc->GetVID(), pkOfflineShop));
    m_Map_pkOfflineShopByNPC2.insert(TOfflineShopMap::value_type(dwOwnerPID, npc->GetVID()));
    return pkOfflineShop;
}

offlineshop_manager.cpp'de bu kısmı şu şekilde değiştiriyorum
normal shoptan aldım kod bloğunu;

C++:
Genişlet Daralt Kopyala
LPOFFLINESHOP COfflineShopManager::CreateOfflineShop(LPCHARACTER npc, DWORD dwOwnerPID)
{
    if (FindOfflineShop(npc->GetVID()))
        return NULL;

if (GOLD_MAX <= nTotalMoney)
    {
        sys_err("[OVERFLOW_GOLD] Overflow (GOLD_MAX) id %u name %s", GetPlayerID(), GetName());
        ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("20¾ï ³ÉÀ» ÃÊ°úÇÏ¿© »óÁ¡À» ¿¼ö°¡ ¾ø½À´Ï´Ù"));
        return;
    }

LPOFFLINESHOP pkOfflineShop = M2_NEW COfflineShop;
    pkOfflineShop->SetOfflineShopNPC(npc);

m_map_pkOfflineShopByNPC.insert(TShopMap::value_type(npc->GetVID(), pkOfflineShop));
    m_Map_pkOfflineShopByNPC2.insert(TOfflineShopMap::value_type(dwOwnerPID, npc->GetVID()));
    return pkOfflineShop;
}

Bu çalışmadı sizce nasıl engellerim?

Adsz.png