Yardım 'NoneType' object has no attribute 'ShowToolTip' hatası

• Konuyu açan Konuyu açan cacaa
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 246
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cacaa

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, Overfall2 offline shop sistemini kurmaya çalışıyorum. Pek çok hatayı fixledim fakat bu hatayı bir türlü geçemedim.
Oyuna girerken atıyor ve Syserr olarak bu düşüyor.

uiInventory.py(line:329) __LoadWindow

InventoryWindow.LoadWindow.BindObject - <type 'exceptions.AttributeError'>:'NoneType' object has no attribute 'ShowToolTip'

UiInventory.py 329. satır şu şekilde:

Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
            if app.ENABLE_OFFLINE_SHOP_SYSTEM:
                self.OPSButton = self.GetChild2("OPSButton")
                self.OPSButton.ShowToolTip = lambda arg=1: self.OverInButton(arg)
                self.OPSButton.HideToolTip = lambda arg=1: self.OverOutButton()

@Kaiser duygulandım.

inventorywindow classına showtooltip ve hidetooltip eklemeyi dener misin? ya da belki opsbutton tam tanımlanmamıştır. benim paylaştığımdan mı eklemeye çalışıyorsun sıfırdan mı söküyorsun? sökmesi baya zordu çünkü.

@Kaiser duygulandım.

inventorywindow classına showtooltip ve hidetooltip eklemeyi dener misin? ya da belki opsbutton tam tanımlanmamıştır. benim paylaştığımdan mı eklemeye çalışıyorsun sıfırdan mı söküyorsun? sökmesi baya zordu çünkü.

Evet sizin paylaştığınızı eklemeye çalışıyorum. 2 gündür çok kafamı ağrıttı. :D

InventoryWindow classı içerisinde ShowToolTip fonksiyonu bulunuyor fakat anlamlandıramadım hatayı.

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
    def ShowToolTip(self, slotIndex):
        if None != self.tooltipItem:
            self.tooltipItem.SetInventoryItem(slotIndex)

Son düzenleme:
Evet sizin paylaştığınızı eklemeye çalışıyorum. 2 gündür çok kafamı ağrıttı. :D

InventoryWindow classı içerisinde ShowToolTip fonksiyonu bulunuyor fakat anlamlandıramadım hatayı.

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
    def ShowToolTip(self, slotIndex):
        if None != self.tooltipItem:
            self.tooltipItem.SetInventoryItem(slotIndex)
valla inan ben 2 gün sökmeye uğraştım. 2 gün de anlatım hazırlamaya uğraşmışımdır :D. opsbutton doğru tanımlanmamıştır belki bilemedim.

valla inan ben 2 gün sökmeye uğraştım. 2 gün de anlatım hazırlamaya uğraşmışımdır :D. opsbutton doğru tanımlanmamıştır belki bilemedim.

Burası tam olarak ne işe yarıyor? Anladığım kadarıyla offline shop ile ilgili bir butona tıklama ile ilgili bir alan. En azından burayı devre dışı bırakıp bir denemek istedim fakat her şeyi oyuna eksiksiz eklememe rağmen offline shop ile ilgili hiçbir şey eklenmedi oyuna. İlgili paketlerle pazar kurmaya çalıştığımda bohçaya sağ tıklıyorum fakat hiçbir tetikleme olmuyor.

Burası tam olarak ne işe yarıyor? Anladığım kadarıyla offline shop ile ilgili bir butona tıklama ile ilgili bir alan. En azından burayı devre dışı bırakıp bir denemek istedim fakat her şeyi oyuna eksiksiz eklememe rağmen offline shop ile ilgili hiçbir şey eklenmedi oyuna. İlgili paketlerle pazar kurmaya çalıştığımda bohçaya sağ tıklıyorum fakat hiçbir tetikleme olmuyor.
envantere shop buttonu koyuyordu sanırım. 2-3 sene olmuş olması lazım bu sistemi hazırlayalı. inan hatırlamıyorum.