Çözüldü mob_proto.txt dışarı aktarma nasıl yapılır

• Konuyu açan Konuyu açan Marlen2
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 554
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Marlen2

1-99 Orta Emek Sunucu
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Veritabanında mob_proto tablosunda ne değişiklik yaparsam yapayım yenilediğimde eski haline dönüyor aklıma g1 klasöründeki db klasörü geldi ve oraya baktığımda mob_proto.txt dosyasını gördüm bu dosyayı güncellediğimde oyun içi reload yazınca veritabanının güncellendiği farkettim.

Veritabanından query yazarak yang oranlarını güncelleyip mob_proto.txt yi dışarı aktarıp sunucudaki dosyayla değiştiriyorum ama galiba dışarı aktarmayı yanlış yapıyorum bir kolon sağa kayıyor tüm veriler.

Acaba tam olarak doğru şekilde nasıl dışarı aktarabiliriz mob_protoyu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

aşağıdaki gibi dışarı aktarma işlemi yapıyorum
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Çözüm
Navicat üzerinden txt olarak exportlayamazsın. FTP de bulunan mob_proto.txt dosyasını doğrudan excel ile açıp ardından excel formülleri ile toplu düzenleme yapmayı ve tekrar FTP ye atmayı deneyebilirsin. Yedek almayı da unutma..
Txt dosyalarını düzenleyin ve sunucuya atın. Veritabanında işlem yapmanıza gerek yok

Txt dosyalarını düzenleyin ve sunucuya atın. Veritabanında işlem yapmanıza gerek yok
Hocam txt dosyasını tek tek her mobu güncellemek çok zor olur ben mesela bir query yazıyorum min gold ve max goldları yarı yarıya düşürüyorum genel olarak.Sonra mob_proto yu veritabanınıda txt olarak dışarı aktarıp güncellemeye çalışıyorum

Navicat üzerinden txt olarak exportlayamazsın. FTP de bulunan mob_proto.txt dosyasını doğrudan excel ile açıp ardından excel formülleri ile toplu düzenleme yapmayı ve tekrar FTP ye atmayı deneyebilirsin. Yedek almayı da unutma..

Çözüm
Excel ile oldu hocam teşekkür ederim keşke navicattan export ile düzgün export alsaydı cok daha kolay olurdu query ile toplu güncelleme yaparak şimdi excelde formül yazacaz :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.