Yardım Mob Görünmeyen Harita Hk.

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 11
  • Gösterim Gösterim 798
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba. Elimde bulunan boş bir haritaya mob eklemem lazım fakat group.txt/group_group.txt/regen.txt düzenlememe rağmen ve oyun içinde herhangi bir mob'u çağırmama rağmen haritada görünmüyor.
Bu haritayı nasıl diğer moblu haritalar türüne çevirebilirim acaba?

Map editör ile kontrol ettiniz mi ? Map güvenli bölge olarak işaretliyse bu yüzden mob çıkmıyor olabilir.

Baktım şimdi işaretli değil. Bu sorunu yaşamadığım başka bir map ile tüm ayarlar aynı şu an.

Şimdi fark ettim, belirli bir bölge var ve bu bahsettiğim sorun sadece o bölgede yaşanıyor. Haritanın diğer bölgelerinde mobları çağırdığım zaman görünüyorlar. Bu bölgeyi world editorden nasıl moblar için etkin kılabilirim? MosterAreaInfo Brush sekmesini gördüm ama nasıl kullanıldığına dair bir fikrim yok açıkcası.

[A] Kısmına gelin ordan no pvpyi işaretleyin beyaz ile işaretli yerlerde mob inmiyor büyük ihtimal aşağıdan eraser diyerek o beyazlığı unselect yani seçimi kaldırın. Böyle oluyor sanırım uzun süredir map editör kullanmıyorum yanlış bişeyler demiş olabilirim.

[A] Kısmına gelin ordan no pvpyi işaretleyin beyaz ile işaretli yerlerde mob inmiyor büyük ihtimal aşağıdan eraser diyerek o beyazlığı unselect yani seçimi kaldırın. Böyle oluyor sanırım uzun süredir map editör kullanmıyorum yanlış bişeyler demiş olabilirim.
Dediğinizi uyguladım fakat bahsettiğim bölge normal zemin değil, objeden oluşuyor. No-PVP işaretlediğim zaman bu objede herhangi bir değişiklik olmuyor. Normalde Block-Water falan işaretlediğimde görünüyor hepsi olması gerektiği gibi.

Görsel ekleme şansınız var mı ?

Mavi alanlar sorunsuz. Kırmızı alan sıkıntılı bölge..
Ek bilgi olarak; No-monster seçeneği her zaman öyle seçili.
Adsız.jpg

Obje görünürlüğünü kapatma vardı onu bulabilirseniz kapatın altında pvp açık mı kapalımı öyle görürsünüz.

Tam tersini uyguladım kısa yoldan, objenin olduğu yeri no-pvp ile 1-2 ufak işaretleme yaptım deneme amacıyla. İşaretlediğim yerler No-Pvp seçeneği ile görünüp gizleniyor sıkıntı yok. Ama işte orjinalinde hiç bir değişiklik yok nedense. Bu mapi eskiden oynadığım bir files da da görmüştüm ve tam gösterdiğim bölgede mob bulunuyordu. Anlam veremedim şu an.

Buna benzer bi mapte bende bi ara oraya mob eklemiştim normal ekleniyordu yani sorunun neden kaynaklandığını tam anlayamadım syserr felan düşüyor mu mob indirmeye çalıştığınızda ? belki eksik txt dosyası felan vardır map klasörüne eklenmesi gereken

Bende hiç bir anlam veremedim yani bu objeye nasıl bir engelleme yapılmış olabilir ki.. Objenin altında boşluk vardır belki mob orda doğuyordur dedim ama minimapte de görümüyor hiç bir şey.
Ayrıca syserr leri kontrol ettim hiç bir şey yok bununla ilgili.