Yardım Metin2 ox quest

• Konuyu açan Konuyu açan nebnebsen
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 870
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

nebnebsen

Geliştirici
Geliştirici
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Sıfırdan altyapı geliştiriyorum. Uriel ve İsimsiz Çiçeklerde ox questi farklı. quest klasörünü komple değiştirmeme rağmen bir türlü değiştiremedim.

1645783862370.png

Eski tip ox questine nasıl çevirebilirim?

Questi birkaç yöntemle bulabilirsin.
./quest/object klasörü içerisinde isimsiz çiçeklerin vnumu olan klasöre girin. Bu klasörde quest adını bulabilirsiniz.
Quest adını bulduktan sonra ./quest dizini içerisinde kontrol edin. Bazen dosya ismi ile quest adı farklı olabilir. Bu durumda tüm questleri tek tek kontrol etmelisiniz.

Diğer bir yöntem ise;
Paylaştığınız resimde herhangi bir cümleyi tüm questlerinizde aratın. Eğer sonuç translate.lua’da çıkıyorsa. Değişkenin adını tüm questlerde aratın.

Kolaylık olması bakımından questleri bilgisayarınıza indirin ve notepad++’ın dizin içerisinde arama özelliğini kullanın.

Questi birkaç yöntemle bulabilirsin.
./quest/object klasörü içerisinde isimsiz çiçeklerin vnumu olan klasöre girin. Bu klasörde quest adını bulabilirsiniz.
Quest adını bulduktan sonra ./quest dizini içerisinde kontrol edin. Bazen dosya ismi ile quest adı farklı olabilir. Bu durumda tüm questleri tek tek kontrol etmelisiniz.

Diğer bir yöntem ise;
Paylaştığınız resimde herhangi bir cümleyi tüm questlerinizde aratın. Eğer sonuç translate.lua’da çıkıyorsa. Değişkenin adını tüm questlerde aratın.

Kolaylık olması bakımından questleri bilgisayarınıza indirin ve notepad++’ın dizin içerisinde arama özelliğini kullanın.
Sizin forumda paylaştığınız novaline altyapıda ox questi var mı? Files dosyalarını kullanıyorum çünkü.

Sizin forumda paylaştığınız novaline altyapıda ox questi var mı? Files dosyalarını kullanıyorum çünkü.
Evet var. Filesin son halini paylaşmıştım hatta. Buradan questi indirebilirsiniz;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Değişiklikler yine olmazsa filesin yedeğini aldıktan sonra object klasörünü silin ve make.sh çalıştırın. Listede olan tüm questler derlenecektir

İşte bu quest konuda resmini gönderdiğim level aralığı olan quest. Bu değilde serverlarda klasik olan quest, level aralığı olmayan questi arıyorum.

Level aralığı olmayan quest elimde yok ancak bu questte ufak bi düzenleme yaparak istediğini elde edebilirsin.

Şu kodu;
Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
        function enter_level (vnum1,vnum2)
            lv_range={}
            lv_range[1] ={15,39}
            lv_range[2] ={40,64}
            lv_range[3] ={65,84}
            lv_range[4] ={85,99}
            lv_range[5] ={100,105}
            return lv_range [vnum1][vnum2]
        end

Şöyle değiştirin;
Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
        function enter_level (vnum1,vnum2)
            lv_range={}
            lv_range[1] ={1,105}
            return lv_range [vnum1][vnum2]
        end
105 yazan yeri sizin oyunda en üst level ne ise onu yazın.

Şu kodu;
Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
                local choice = select ("1> min "..oxevent_manager.enter_level(1,1).." max "..oxevent_manager.enter_level(1,2),"2> min "..oxevent_manager.enter_level(2,1).." max "..oxevent_manager.enter_level(2,2), "3> min "..oxevent_manager.enter_level(3,1).." max "..oxevent_manager.enter_level(3,2), "4> min "..oxevent_manager.enter_level(4,1).." max "..oxevent_manager.enter_level(4,2),  "5> min "..oxevent_manager.enter_level(5,1).." max "..oxevent_manager.enter_level(5,2), gameforge.locale.cancel)
                if choice == 6 then
                    return
                end

Şöyle değiştirin;
Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
                local choice = select ("1> min "..oxevent_manager.enter_level(1,1).." max "..oxevent_manager.enter_level(1,2), gameforge.locale.cancel)
                if choice == 2 then
                    return
                end

Merhaba @nebnebsen , konu başlığına "yardım, help vb." yazmak yasak, kurallara uymaya özen gösteriniz lütfen.

Konuya gelicek olursak quest/object/ make cekmeyi deneyiniz.
Ek Bilgi : Quest Yazma Dersleri bu konuya bakarak level aralığı veya birçok düzenlemeler yapabilirsiniz.