Yardım Metin2 GF npclerle iletişim nasıl kurabilirim.

• Konuyu açan Konuyu açan SarjAleti
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 11
  • Gösterim Gösterim 351
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

SarjAleti

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba.

Python ile karakterin ismini, loncasini, levelini HP SP değerini üzerindeki Yang değeri gibi bilgilerini çekebiliyorum.

Bir sonraki adım olarak npclerle iletişim kurmaya çalışıyorum ama pek becerebildigim söylenemez.

Bana bu konu hakkında fikir veya yol gösterebilir misiniz.

Örneğin: satıcıya tıklama ve marketi aç sekmesine tıklamak.

Veya depocuya tıklama ve depocudan şifre bölümüne şifre yazıp depo açma gibi bu konu hakkında nasıl ilerlemeyliyim ne incelemem gerekiyor.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Npc tarzı şeyler questle çalışır oradaki marketi aç yada direk aç hepsi, bu konuyla ilgili video var izlersen daha iyi anlarsın. Extra olarak npcde eklettiriyo. Birde depocu questini inceleyebilirisn.

İlgili npc ekleme ve penceresini oluşturma videosu ;

İlgili depo questi konusu ;

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Son düzenleme:
Npc tarzı şeyler questle çalışır oradaki marketi aç yada direk aç hepsi, bu konuyla ilgili video var izlersen daha iyi anlarsın. Extra olarak npcde eklettiriyo. Birde depocu questini inceleyebilirisn.

İlgili npc ekleme ve penceresini oluşturma videosu ;

Yani bu sıfırdan yapıyor benim merak ettiğim GF tarafında.mesela nasıl işlem yapılır.s

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
orjinal oyuna kısayol yapmak istiyor arkadaşlar işin özü. biz nasıl filese buton felan ekliyosak adam aynısını officiale yapmak istiyor.

Komutlarla yapılabilen her şeyi scriptler ile yapabilirsin fakat marketi açmak için komut kullanamazsın, tıklama yapman lazım. Bu işlemi python yapabilir mi bilmiyorum ama muhtemelen yapamaz.

Komutlarla yapılabilen her şeyi scriptler ile yapabilirsin fakat marketi açmak için komut kullanamazsın, tıklama yapman lazım. Bu işlemi python yapabilir mi bilmiyorum ama muhtemelen yapamaz.

Python tüm tıklama fonksiyonlarının denedim neredeyse hiç biri garip bir şekilde tiklamiyo engelli sanırım. Mesela örnek veriyorum silahın üzerine geliyor mause tıklama işlemi yapıldı diyor ama aslında yapmiyo kod gitmiyor.

TRde enerji botları vardı silah satıcısından bıçakları alıp simyacıda kırıyo onun mantığıyla yapabilirsin belki ama çarlar npcnin yanına kadar gidiyo, uzaktan olsun istiyorsan bilemem