Çözüldü Metin2 FreeBSD

• Konuyu açan Konuyu açan cosion
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 514
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

cosion

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam arkadaşlar, freebsd başlatırken böyle bir sorunla karşılaşıyorum,
1.png

Daha sonrasında ifconfig le ip arattığımda haliyle ip yok, bu yüzden putty vs bağlanamıyorum. Bunun sebebi nedir ? Public bir wifi kullanıyorum herkese açık bir alanda ve türk telekom üzerinden telefon ile girerek internet kullanıyorum sorun o yüzden midir acaba ?
2.png

Çözüm
public wifilerde ip vermiyor. mesela kyk internetide aynı şekilde ip bulamıyor freebsd de ip vermiyor. eğer android bir telefona sahipsen mobil veri açmadan mobil erişim noktasına bağlanırsan girebilirsin. mobil veri açsanda çok internet yemiyor hatta nerdeyse hiç yemiyor o yüzden mobil erişimle girmeyi deneyebilirsin.
public wifilerde ip vermiyor. mesela kyk internetide aynı şekilde ip bulamıyor freebsd de ip vermiyor. eğer android bir telefona sahipsen mobil veri açmadan mobil erişim noktasına bağlanırsan girebilirsin. mobil veri açsanda çok internet yemiyor hatta nerdeyse hiç yemiyor o yüzden mobil erişimle girmeyi deneyebilirsin.

Çözüm
Eğer makinenin internetle bir işi yoksa, yani gerekli olan her şey içinde yüklüyse internetsiz olarak microsoft loopback adapter ile kullanabilirsin.
Ben öyle kullanıyorum.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.