Çözülemedi Metin2 Directx8 vs Directx9 - CPU

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 1K
Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

𝗝𝗮𝗺𝗮𝗶𝘀 𝗩𝘂
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, filese directx9 güncellemesi uyguladım ancak directx8 e göre biraz fazla cpu kullanıyor sanırım.
Böyle olması normal mi yoksa ben mi bir şeyleri atladım emin olamadım açıkcası, bu durum hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Directx8
dist cpu.png

Directx9
3 cpu.png

Gayet normal. Directx 9 daha performanslı ama daha fazla işlemci kullanır. Kullandığı çekirdek sayısı artar ve kullandığı çekirdeklerin performansı da artar.

Directx9 da 2 client açıkken birini alta aldın mı zemin kafayı yiyodu öyle bir problemle karşılaştınız mı belki tek clientte de olur

Gayet normal. Directx 9 daha performanslı ama daha fazla işlemci kullanır. Kullandığı çekirdek sayısı artar ve kullandığı çekirdeklerin performansı da artar.
Teşekkür ederim, umarım öyledir :)

Directx9 da 2 client açıkken birini alta aldın mı zemin kafayı yiyodu öyle bir problemle karşılaştınız mı belki tek clientte de olur
Hayır şu an için kronik bir sorun yaşamadım. Sadece şöyle bir problem mevcut, lakin bunu da kaldıracağım için pek dert etmiyorum.
0314_203750.jpg

Şu an beni asıl uğraştıran render target uyarlaması..

O bende oluyordu kaldırmıştım directx9'u bir zaman sonra tekrar ekledim artık öyle bir sorun olmuyor.

Teşekkür ederim, umarım öyledir :)

Hayır şu an için kronik bir sorun yaşamadım. Sadece şöyle bir problem mevcut, lakin bunu da kaldıracağım için pek dert etmiyorum.
9497 eklentisini görüntüle

Şu an beni asıl uğraştıran render target uyarlaması..
Senin kullanımlardaki artış garip. Kendi clientimde kullanımlar aksine düştü ve diğer yükselten kişilerde kanıt görsellerinde düşüş olduğunu gösteriyor. Hem CPU hem GPU tarafında.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Senin kullanımlardaki artış garip. Kendi clientimde kullanımlar aksine düştü ve diğer yükselten kişilerde kanıt görsellerinde düşüş olduğunu gösteriyor. Hem CPU hem GPU tarafında.
Bende anlam veremedim.
.exe nin boyutu düştü ama işlem değerleri arttı :D Bir de render target için uyarlama konusunda fikrin var mı acaba? Oyun kafayı yiyor render target ile..

Hangi kaynağa bakarak geçirdiniz acaba?
Arşivimdeki yabancı (ismi yok, sadece client src var) bir filesten çekmiştim.
Render targeti falan da uyarladım fakat bu cpu olayı bir türlü randımana binmedi, bu da beni ileriye yönelik tedirgin etti açıkcası.
O yüzden şimdilik DX8 den devam edip ilerleyen zamanlarda bunun üstüne düşeceğim.

Konuda da birbirinin zıttı olan görüşler olduğu için çözülemedi olarak işaretliyorum. Herkese teşekkürler.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.