Çözüldü Metin2 CANNOT_FIND_PACK_FILE syserr

• Konuyu açan Konuyu açan sharap
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 5
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

sharap

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
İlk Öncelikle Herkese Merhaba Kendi Serverim de Uğraşırken Aşşağıda Bıraktığım Gibi Seysr almaya başladım. Çözüm için çok uğraştım ama başaramadım. Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ui.py ve seysrlar eklemiş Olduğum dosya içerisindedir.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Syserr:
Genişlet Daralt Kopyala
1126 19:21:00450 :: CANNOT_FIND_PACK_FILE [sound/effect/etc/dropitem/dropitem.mss]

1126 19:21:00769 :: ui:3144: RuntimeWarning: tp_compare didn't return -1 or -2 for exception

1126 19:21:00774 ::

introLogin.py(line:511) __LoadScript

ui.py(line:2808) LoadScriptFile

ui.py(line:2879) LoadChildren

ui.py(line:3144) LoadElementExpandedImage

LoginWindow.__LoadScript.LoadObject - <type 'exceptions.RuntimeError'>:Failed to load image (filename: locale/en/ui/serverlist.sub)

1126 19:21:00774 :: ============================================================================================================

1126 19:21:00775 :: Abort!!!!

Dosya Eklentileri

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Arkadaşlar Çözdüm Biraz Kafa Yorunca Çıktı Çözümü Anlatıyorum Aynı Hata İle Karşılaşanlar Şunları Yapıyor.

Bu Seysr da : LoginWindow.__LoadScript.LoadObject - <type 'exceptions.RuntimeError'>:Failed to load image (filename: locale/en/ui/serverlist.sub)

Buluyoruz :
locale/tr/ui/serverlist.sub

serverlist.sub İçeriği Muhtemelen Aşşağıdaki Gibidir.

serverlist.sub:
Genişlet Daralt Kopyala
title subImage
version 2.0
image "serverlist.jpg"
left 0
top 0
right 1024
bottom 768

Bunu Şöyle Değiştiriyoruz;

serverlist.sub:
Genişlet Daralt Kopyala
title subImage
version 2.0
]image "serverlist.dds"
left 0
top 0
right 1024
bottom 768

Sonraki Adımda ;
locale/tr/ui/ İçerisinde serverlist.jpg Buluyoruz Ve Adını Şu Şekilde Değiştiriyoruz ...
Arkadaşlar Çözdüm Biraz Kafa Yorunca Çıktı Çözümü Anlatıyorum Aynı Hata İle Karşılaşanlar Şunları Yapıyor.

Bu Seysr da : LoginWindow.__LoadScript.LoadObject - <type 'exceptions.RuntimeError'>:Failed to load image (filename: locale/en/ui/serverlist.sub)

Buluyoruz :

serverlist.sub İçeriği Muhtemelen Aşşağıdaki Gibidir.

serverlist.sub:
Genişlet Daralt Kopyala
title subImage
version 2.0
image "serverlist.jpg"
left 0
top 0
right 1024
bottom 768

Bunu Şöyle Değiştiriyoruz;

serverlist.sub:
Genişlet Daralt Kopyala
title subImage
version 2.0
]image "serverlist.dds"
left 0
top 0
right 1024
bottom 768

Sonraki Adımda ;
locale/tr/ui/ İçerisinde serverlist.jpg Buluyoruz Ve Adını Şu Şekilde Değiştiriyoruz : serverlist.dds

Ben Bu Şekilde Yaparak Çözüme Ulaşmış Bulundum Konu Kapatılabilir Tekrardan Teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Yapmış olduğunuz işlem bu syserri giderebilir ancak sorunun temelini çözmeyecektir.

Syserr de "locale/en" dizininden bahsedilmiş. Yani bu demek oluyor ki root içinde bir yerlerde (.py dosyalarının içinde) "locale/en" diye tanımlanmış bir dizin var. Eğer sizin locale packinin içinde "en" adında bir klasör yoksa doğal olarak bu hatayı verecektir.
locale/en olarak belirlenmiş kısım nereyse onu tespit edip, kullanmış olduğunuz locale packine göre uyarladığınızda sorun tamamen çözülmüş olacaktır.

Ya da metin2.exe nin olduğu yerdeki locale.cfg dosyasının içeriğinde "en" yazıyorsa, onu locale packine göre düzenlemek gerek. locale packinin içinde en ya da tr hangi isimde klasör varsa o isimi kullanmanız gerek.

Yapmış olduğunuz işlem bu syserri giderebilir ancak sorunun temelini çözmeyecektir.

Syserr de "locale/en" dizininden bahsedilmiş. Yani bu demek oluyor ki root içinde bir yerlerde (.py dosyalarının içinde) "locale/en" diye tanımlanmış bir dizin var. Eğer sizin locale packinin içinde "en" adında bir klasör yoksa doğal olarak bu hatayı verecektir.
locale/en olarak belirlenmiş kısım nereyse onu tespit edip, kullanmış olduğunuz locale packine göre uyarladığınızda sorun tamamen çözülmüş olacaktır.

Ya da metin2.exe nin olduğu yerdeki locale.cfg dosyasının içeriğinde "en" yazıyorsa, onu locale packine göre düzenlemek gerek. locale packinin içinde en ya da tr hangi isimde klasör varsa o isimi kullanmanız gerek.
Yorum İçin Teşekkür Ederim Tespit Doğru Ama Onları Düzeltmeme Rağmen Yine Aynı SeySr Alıyordum Göstermiş Olduğum Çüzüm İle Kaparmış Oldum Yalnız Yeni Bir Seyr Alıyorum Piyasada Çözümü Çok Yok Anlamadım Çözmeye Çalışıyorum Yardımcı Olmak İsterseniz Paylaşabilirim. Tekrardan Teşekkürler. :)

Yorum İçin Teşekkür Ederim Tespit Doğru Ama Onları Düzeltmeme Rağmen Yine Aynı SeySr Alıyordum Göstermiş Olduğum Çüzüm İle Kaparmış Oldum Yalnız Yeni Bir Seyr Alıyorum Piyasada Çözümü Çok Yok Anlamadım Çözmeye Çalışıyorum Yardımcı Olmak İsterseniz Paylaşabilirim. Tekrardan Teşekkürler. :)
Aldığınız hatayı yeni konu açarak paylaşabilirsiniz. Bu konuda bahsedilen sorun çözüldüğü için çözüm işaretleyip kapatıyorum.

root ve uiscript içerisindeki .py dosyalarında locale/en/ui/serverlist.sub terimini aratın ve en yazan yerleri tr olarak değiştirin.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.