Yardım Mariadb build alırken sorun.

• Konuyu açan Konuyu açan exploytadam
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 10
  • Gösterim Gösterim 395
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

exploytadam

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Sunucum için yeni bir freebsd oluşturup paketleri yükleyecektim ki 2-3 ay önce mysql5.7'nin eol süresine ulaştığını gördüm. Mecburen mysql80'a geçecektim fakat mariadb kurmaya karar verdim. mariadb 106 kurdum , forumdaki @Whistle 'ın açtığı konudan rehber edinerek kurdum fakat build alırken fotoğraftaki sorun çıkıyor. Herhangi bir 5.7 mysql kurulu FreeBSD'yi direkt kullanabilirdim fakat hem fiziksel bir sunucuya kurmam lazım hem de 64bit olup da mysql57 kurulu bir bsd bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

1706048254004.png

sanırsam 10.6 veya 10.5 sürümünde mariadb'nin header dosyalarını değiştirmişlerdi. asyncsql.h açıp bu headerleri ekle veya mevcut olanlarla değiştir;

#include <mysql/mysql.h>
#include <mysql/errmsg.h>
#include <mysql/mysqld_error.h>

Varolanları silip bunlarla değiştirdim + olarak asyncsql.cppdeki "m_hDB.reconnect" i "m_hDB.options.reconnect" ile değiştirdim. Tek bir sorun kaldı o da şu:

1706051752053.png

Sunucuyu açtım fakat oyuna girerken kullanıcı adı - şifre yanlış hatası alıyorum. Neden olabilir acaba? syserrler temiz.
bilmem, debug etmen gerekir. client ile alakası olup olmadığını anlaman için CPythonNetworkStream::SendLoginPacket kısmına breakpoint koyup gelen id ve password değerlerini kontrol edebilirsin. aynı şekilde server kısmını kontrol etmek istersen de CInputLogin::Login kısmına breakpoint koyabilirsin.

Game source'da benim kullandığım fileste şifreleri hashlemek için make_scrambled_password kullanılmış sorun o yüzdenmiş. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar db.cpp ve input_auth.cpp'deki "ReturnQuery(QID_AUTH_LOGIN" ile başlayan query sorgularını şöyle gözükmeli :

db.cpp ve input_auth.cpp:
Genişlet Daralt Kopyala
        DBManager::instance().ReturnQuery(QID_AUTH_LOGIN, dwKey, p,
            "SELECT PASSWORD('%s'),password,securitycode,social_id,id,status,availDt - NOW() > 0,"
            "UNIX_TIMESTAMP(silver_expire),"
            "UNIX_TIMESTAMP(gold_expire),"
            "UNIX_TIMESTAMP(safebox_expire),"
            "UNIX_TIMESTAMP(autoloot_expire),"
            "UNIX_TIMESTAMP(fish_mind_expire),"
            "UNIX_TIMESTAMP(marriage_fast_expire),"
            "UNIX_TIMESTAMP(money_drop_rate_expire),"
            "UNIX_TIMESTAMP(create_time)"
            " FROM account WHERE login='%s'",
            szPasswd, szLogin);

Sorunsuz bir kurulum gerçekleştirdim , herhangi bir syserr ve core almadan sorunsuz geçişini yaptım. Şimdi database motorlarını MyISAM'den Aria motoruna geçirmeyi deniyeceğim. Bakalım ne olacak.

Sorunsuz bir kurulum gerçekleştirdim , herhangi bir syserr ve core almadan sorunsuz geçişini yaptım. Şimdi database motorlarını MyISAM'den Aria motoruna geçirmeyi deniyeceğim. Bakalım ne olacak.
sql'lerinizi dışarı aktarın notepat ile açtıktan sonra ENGINE Aria olarak değiştirip tekrar yükleyin. toplu şekilde aria yapmış olursunuz