Çözüldü MakePack ile server kurulumu SRC dosyası ne işe yarar?

• Konuyu açan Konuyu açan Hazal
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 14
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Hazal

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam dostlar, Youtube kanalım için içerik üretiyorum da GM olmakla ilgili bir video çekeceğim. Dün bir files yükledim ama beğenmedim, bugün MakePack'li yeni tip files yüklemeye çalışıyorum. Home ve Mysql tar dosyalarını putty'den yükledim ama "Source" adında bir klasör var ve bunun içindekileri ne yapacağıma dair bir fikrim yok.

j9w0vo3.png

İçindeki rar dosyaları bu şekilde. Bunları WinSCP'de nereye atıp yükleyeceğim?
Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim.

Çözüm
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Başkası da aynı problemi yaşarsa diye yazıyorum: WinSCP içinden usr/game/auth dahil bütün kanalların config dosyasını düzenleyip kendi IP'mi yazmam gerekiyormuş.

Şu video sorunu çözmemde etkili oldu.
İyi forumlar.
gmlik için çekiceksen bi işi yok gereksiz boşver hacım

Source oyun açık kaynak kodları. Source klasörü içindeki dosyaları derleyerek game ve db çekirdeği elde edilir.

Teşekkürler cevabınız için. Nasıl bir yol izlemem gerekir peki bu anlattığınız olay için?
Ne yapacağınıza bağlı. Kaynak dosyaları oyun içinde düzenlemeler ekleme çıkarma gibi tüm değişiklikleri yapabileceğiniz bir dünya. İnternette anlatım videoları var eğer dosyaları nasıl derleyeceğinizi merak ediyorsanız.

Ne yapacağınıza bağlı. Kaynak dosyaları oyun içinde düzenlemeler ekleme çıkarma gibi tüm değişiklikleri yapabileceğiniz bir dünya. İnternette anlatım videoları var eğer dosyaları nasıl derleyeceğinizi merak ediyorsanız.
Yok dosyaları derlemek istemiyorum sadece oyun açılsın istiyorum :D bu files'in içindeki root dosyası vs. de yok, benim indirdiğim diğer filesten çok farklı olduğu için kafam karıştı. Nasıl ayarlayacağım bunu?

Yok dosyaları derlemek istemiyorum sadece oyun açılsın istiyorum :D bu files'in içindeki root dosyası vs. de yok, benim indirdiğim diğer filesten çok farklı olduğu için kafam karıştı. Nasıl ayarlayacağım bunu?
Sizin bu görseldeki indirdiğiniz dosyalar kaynak kodları eğer indirdiğiniz yerde başka link falan varsa onu indirin genelde source dosyaları ayrı link ile sunduklarından siz sadece source dosyalarını indirmiş olabilirsiniz.

Sizin bu görseldeki indirdiğiniz dosyalar kaynak kodları eğer indirdiğiniz yerde başka link falan varsa onu indirin genelde source dosyaları ayrı link ile sunduklarından siz sadece source dosyalarını indirmiş olabilirsiniz.
Konuya eklediğim görseldeki dosyalar MakePack diye bir rar dosyasından geldi. İçinde Mysql ve game dosyaları da vardı. Bir de bildiğimiz client. Kurulum kısmını hallettim bir tek root dosyasını editlemek kaldı. Ama bu root dosyası .epk formatında değil direkt dosya diye geçiyor, düzenlenmiyor da. IP'mi ekleyemediğim için oyuna bağlanamıyorum sanırım.

Konuya eklediğim görseldeki dosyalar MakePack diye bir rar dosyasından geldi. İçinde Mysql ve game dosyaları da vardı. Bir de bildiğimiz client. Kurulum kısmını hallettim bir tek root dosyasını editlemek kaldı. Ama bu root dosyası .epk formatında değil direkt dosya diye geçiyor, düzenlenmiyor da. IP'mi ekleyemediğim için oyuna bağlanamıyorum sanırım.
Anladım. İndirdiğiniz dosyaların içinde açık pack dosyaları vardır illaki o dosyalar içinde root vardır oraya ipnizi yazıp makepack ile packı kapatmanız gerekiyor. Net bir bilgi veremiyorum çünkü ne indirdiğinizi filesi yapan kişinin hangi yöntemi kullandığını bilemem.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Başkası da aynı problemi yaşarsa diye yazıyorum: WinSCP içinden usr/game/auth dahil bütün kanalların config dosyasını düzenleyip kendi IP'mi yazmam gerekiyormuş.

Şu video sorunu çözmemde etkili oldu.
İyi forumlar.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.