Çözüldü Lycan Karakteri Hk.

• Konuyu açan Konuyu açan IFS
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 979
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

IFS

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Oyun sunucumuza, beşinci karakter olan Lycan'i dahil etmek istedim. Bir noktaya kadar başarılı oldum. Karakteri dahil ettikten sonra karakter ekranına ve hatta loading aşamasına kadar geliyorum ancak yükleme bittikten sonra oyun direkt olarak kapanıyor ve bu hatayı veriyor. Ayrıca Lycan hariç başka bir karakter ile oyuna girmek istediğim zaman da bu sorunu yaşıyorum maalesef.
1625605720327.png

Lycan olmayan bir karakter ile oyuna girmeye çalıştığımız zaman ise hata ekranı aşağıda ki gibidir;
SYSERR.JSON:
Genişlet Daralt Kopyala
JOD0706 23:29:23213 :: CRaceData::RegisterCombo - Strange combo index!
JOD0706 23:29:23213 :: CRaceData::RegisterCombo - Strange combo index!
JOD0706 23:29:25503 :: CPythonNonPlayer::LoadNonPlayerData: invalid size 494725 check data format.
JOD0706 23:29:25503 :: LoadLocaleData - LoadMobProto(locale/mob_proto) Error
JOD0706 23:30:49275 :: __main__:2: RuntimeWarning: tp_compare didn't return -1 or -2 for exception

JOD0706 23:30:49276 :: Traceback (most recent call last):

JOD0706 23:30:49276 ::   Js File "game.py", line 647, in game.GameWindow.RefreshSkill (D:\Laniatus Work\BinarySDK-Devels\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cy\game.hgm:21472)

JOD0706 23:30:49277 ::   Js File "interfaceModule.py", line 1213, in interfaceModule.Interface.RefreshSkill (D:\Laniatus Work\BinarySDK-Devels\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cy\interfaceModule.hgm:22753)

JOD0706 23:30:49277 ::   Js File "uiCharacter.py", line 1890, in uiCharacter.CharacterWindow.RefreshSkill (D:\Laniatus Work\BinarySDK-Devels\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cy\uiCharacter.hgm:42457)

JOD0706 23:30:49278 ::   Js File "uiCharacter.py", line 1817, in uiCharacter.CharacterWindow.__RefreshSkillPage (D:\Laniatus Work\BinarySDK-Devels\source\CRootLib\Workplace\RootLib\cy\uiCharacter.hgm:41103)

JOD0706 23:30:49279 :: run error
JOD0706 23:30:49279 :: :
JOD0706 23:30:49279 :: skill.GetSkillType - Failed to find skill by 76
JOD0706 23:30:49279 ::

JOD0706 23:30:49899 :: 0706 23:30:49899 : JOD0706 23:30:49899 :: Error notice is written above!!!

Yukarı da yer alan syserr içeriğini, yalnızca Client SDK tarafını uygulayarak alıyorum, Server SDK henüz uygulanmadı. Bunun ile ilgili bir sorun olabilir mi bu?
Ek olarak, rica etsem sizlerden, OWSAP sunucu dosyalarına uyumlu, sorunsuz bir Lycan karakteri paylaşabilir misiniz?

Teşekkür ederim, keyifli forumlar..

Çözüm
Merhaba, ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Metin 2 ilgi alanım olmadığından, bu konularda pek yetkin değilim. Ancak sonuca ulaştım ve aynı sorunu yaşayabilecekler için belirtmek istedim;

- Problem tamamen benden kaynaklı bir sorunmuş, beşinci karaktere ait olan 6-7-8 yetenekleri GameLib ve UI dizinlerinden tamamen açıklamaya çevirdikten sonra düzeldi.
- PSM içerisinde de tanıtılması gerekiyormuş, yorgunluktan sanırım burayı atlamışım.

SYSERR.TXT:
Genişlet Daralt Kopyala
JOD0707 04:31:42369 :: Unbekannter Paketheader: 228, Ende: 1 136

Artık bana sunucu tarafını ekle yoksa sonuca ulaşamayacaksın demeyi başardı en sonunda :)

İlgilenen herkese teşekkür ederim, keyifli forumlar.
benim paylaştığım lycana bakabilirsin tamamen official ayrıca burda 76. skili bulamadığını belirtmiş server tarafını eklemeden bu görüntüye gelemezsin nasıl oldu o iş

Deneyebileceğiniz yollar:

- Yeni boş bir karakter açın ve onunla deneyin.
- skilldesc.txt ve skill_table.txt eksiksiz veya sorunsuz olduğundan emin olun.
- Wolfman eklerken, bir şekilde locale/mob_proto da düzenleme yaptıysanız mob_protoyu eski haline getirin.

Deneyebileceğiniz yollar:

- Yeni boş bir karakter açın ve onunla deneyin.
- skilldesc.txt ve skill_table.txt eksiksiz veya sorunsuz olduğundan emin olun.
- Wolfman eklerken, bir şekilde locale/mob_proto da düzenleme yaptıysanız mob_protoyu eski haline getirin.

Merhabalar,

- Yeni boş bir karakter ile durum aynı.
- Skilldesc.txt & skill_table.txt herhangi bir düzenleme yapılmadı.
- Wolfman eklerken mob_proto üzerinde herhangi bir işlem yapılmadı.

6-7 Skill sistemi benim sunucum da mevcut değil, ancak Owsap alt yapı olduğundan her Lycan sistemi uyumlu çalışmıyor. Bu nedenle OWSAP 4.9.6 filesindeki wolfmanı eklemeye çalıştım. Bunun içinde de 6-7 skiller dahil geliyor. Muhtemel olarak bununla alakalı bir sorun yaşıyorum. Çünkü yaptığım işlemleri geri alınca oyuna giriş yapabiliyorum, Wolfmansız halini siz biliyorsunuz. Ancak Wolfman dahil edince bu hata ile mücadele etmeye başlıyorum.

Acaba 6 ve 7 yeteneklerin dahil olmadığı sadece Wolfman karakterini içeren bir anlatım dosyası mevcut mu gerçekten aklımı kaçırmak üzereyim de :)

Bahsettiğiniz dosyalar bende mevcut değil maalesef. Ayrıca skilldesc.txt ve skill_table.txt de herhangi bir düzenleme yapılmadı demişsiniz, wolfmana ait skilleri farklı bir filesten alıp bu dosyalara eklemeyi deneyin.

• Beğen
Tepkiler: IFS
Merhaba, ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Metin 2 ilgi alanım olmadığından, bu konularda pek yetkin değilim. Ancak sonuca ulaştım ve aynı sorunu yaşayabilecekler için belirtmek istedim;

- Problem tamamen benden kaynaklı bir sorunmuş, beşinci karaktere ait olan 6-7-8 yetenekleri GameLib ve UI dizinlerinden tamamen açıklamaya çevirdikten sonra düzeldi.
- PSM içerisinde de tanıtılması gerekiyormuş, yorgunluktan sanırım burayı atlamışım.

SYSERR.TXT:
Genişlet Daralt Kopyala
JOD0707 04:31:42369 :: Unbekannter Paketheader: 228, Ende: 1 136

Artık bana sunucu tarafını ekle yoksa sonuca ulaşamayacaksın demeyi başardı en sonunda :)

İlgilenen herkese teşekkür ederim, keyifli forumlar.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.