Çözüldü Lonca Toplantı Sistemi Ekledim Fakat GUI'ye Gelmiyor

• Konuyu açan Konuyu açan Afraz
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 14
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Afraz

Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır.
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Lonca toplantı sistemi ve lonca geçmiş istatistik sistemi ekledim fakat bir türlü lonca ekran'ına getiremedim. İllumina ETC olmasından kaynaklı büyük ihtimalle. Nasıl yapabilirim?
Screenshot_4.png

Düzenleme :

GUI gelmesini sağladım fakat bu seferde basıldığında hiçbirşey olmuyor. Sebebi ise root dosyasındaki uiguild.py dosyası değilde uiguild_new.py'den çektiği için. Dosyalar benzesede 1-1 aynı değil , anlatım içerisinde ara dediği çoğu şey yok o yüzden ekleme yapamıyorum. Yardım edebilicek biri varmı?

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunum çözülmüştür. @welberw9696 sağolsun.

Belki birine lazım olur. uiguild_new.py aç

Arat:
Genişlet Daralt Kopyala
self.guild_declare_war = self.GetChild("DeclareWarButton")

self.guild_declare_war.SetEvent(lambda : self.__OnClickDeclareWarButton())

Ekle:
Genişlet Daralt Kopyala
        self.guild_declare_war = self.GetChild("Toplantibutton")
        self.guild_declare_war.SetEvent(lambda : self.Toplanti())

def Toplanti(self):
        import uiCommon
        import constInfo
        questionDialogtoplantiyap=uiCommon.QuestionDialog()
        questionDialogtoplantiyap.SetText("Bulunduğun bölgede toplantı yapmak istiyor musun ?")
        questionDialogtoplantiyap.SetAcceptEvent(lambda arg=TRUE: self.loncatoplantiyapevet())...
Eklediğin butonlar mi gözükmüyor ilmunia olduğu için eklediğin sisteme göre butonları düzenle oficall filesler etc guisinden çekiyor genelde butonlar sadece tahmin .d

Eklediğin butonlar mi gözükmüyor ilmunia olduğu için eklediğin sisteme göre butonları düzenle oficall filesler etc guisinden çekiyor genelde butonlar sadece tahmin .d
Evet eklediğim butonlar gözükmüyor. Zaten bende düşünebiliyorum illumina'ya uyarlamayı fakat beceremediğim için zaten konu acıyorum.?

GUI gelmesini sağladım fakat bu seferde basıldığında hiçbirşey olmuyor. Sebebi ise root dosyasındaki uiguild.py dosyası değilde uiguild_new.py'den çektiği için. Dosyalar benzesede 1-1 aynı değil , anlatım içerisinde ara dediği çoğu şey yok o yüzden ekleme yapamıyorum. Yardım edebilicek biri varmı?

Screenshot_4.png

Chat üzerinden /loncatoplantisi atabiliyorum ve diğer kişiler sorunsuz yanıma geliyor fakat Toplanti'ya bastığımda hiçbir etkisi olmuyor. Nedenini yukarıda yazmıstım. Normal etc'de uiguild.py'den cekiyor fakat Kullandığım etc'de uiguild_new.py'den cekiyor. Uyarlayabilicek varmıdır?

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
dosyam.

anlatımı.

Üstteki yazıyı düzenleyemiyorum o yüzden 2.kez üst üste yazıyorum.

10768 eklentisini görüntüle

Chat üzerinden /loncatoplantisi atabiliyorum ve diğer kişiler sorunsuz yanıma geliyor fakat Toplanti'ya bastığımda hiçbir etkisi olmuyor. Nedenini yukarıda yazmıstım. Normal etc'de uiguild.py'den cekiyor fakat Kullandığım etc'de uiguild_new.py'den cekiyor. Uyarlayabilicek varmıdır?

dosyam.

anlatımı.

Üstteki yazıyı düzenleyemiyorum o yüzden 2.kez üst üste yazıyorum.
Normalde toplantı butonuna bastığınızda sorunsuz şekilde çalışıyor muydu öğrenebilir miyim acaba?

Normalde toplantı butonuna bastığınızda sorunsuz şekilde çalışıyor muydu öğrenebilir miyim acaba?
Hayır hiçbir işlevi yok. Zaten basınca cıkan şeyi uiguild_new.py'den ayarlıyoruz fakat dediğim gibi biraz karışık uyarlayamadım./

Teşekkürler,beklemekteyim burdayım.

Bana bu bilgileri bulup ulaştırın ;

self.Button1Text.Hide()
self.Button2Text = self.GetChild("Button2_Name")
self.Button2Text.Hide()
self.Button3Text = self.GetChild("Button3_Name")
self.Button3Text.Hide()
self.Button4Text = self.GetChild("Button4_Name")
self.Button4Text.Hide()
self.Button5Text = self.GetChild("Button5_Name")
self.Button5Text.Hide()

Bunlar clientin başka hangi kısmında bulunuyor grepWin programı ile tarayıp bilgilendiriniz sanırım sadece stil dosyasına ekleme yapmak kaldı.

Bana bu bilgileri bulup ulaştırın ;

self.Button1Text.Hide()
self.Button2Text = self.GetChild("Button2_Name")
self.Button2Text.Hide()
self.Button3Text = self.GetChild("Button3_Name")
self.Button3Text.Hide()
self.Button4Text = self.GetChild("Button4_Name")
self.Button4Text.Hide()
self.Button5Text = self.GetChild("Button5_Name")
self.Button5Text.Hide()

Bunlar clientin başka hangi kısmında bulunuyor grepWin programı ile tarayıp bilgilendiriniz sanırım sadece stil dosyasına ekleme yapmak kaldı.
Screenshot_1.png

Başka bir yerde daha olabilir mi hocam ui dosyasının olduğunu zannetmiyorum komple stil dosyalarından oluşması gerekiyor pack kısmına girmeden açılan ilk yerde taramayı başlatın birde öyle alayım sonuçları hocam size zahmet
Eix , Epk kullanıyorum. Hangi dosyanın içerisini taratmam gerektiğini söylerseniz taratıp atayım.

illumina_ui diye bir dosya varmı görebildiğiniz? içerisinde uiscript klasörü felan varsa orayı açıp tarayın
Discord'unuz varmı dediğiniz şeyi tam olarak anlayamadım. ETC'nin olduğu dosyayımı diyorsunuz.

Şuanki hali ile oyun acılmıyor. Aramış olduğunuz şeyi tam olarak anlayamadım. Fakat suanda 1-2 saat işim var. Dönüş yaparsanız 1-2 saat içerisinde geliceğim.

Son düzenleme:
Sorunum çözülmüştür. @welberw9696 sağolsun.

Belki birine lazım olur. uiguild_new.py aç

Arat:
Genişlet Daralt Kopyala
self.guild_declare_war = self.GetChild("DeclareWarButton")

self.guild_declare_war.SetEvent(lambda : self.__OnClickDeclareWarButton())

Ekle:
Genişlet Daralt Kopyala
        self.guild_declare_war = self.GetChild("Toplantibutton")
        self.guild_declare_war.SetEvent(lambda : self.Toplanti())

def Toplanti(self):
        import uiCommon
        import constInfo
        questionDialogtoplantiyap=uiCommon.QuestionDialog()
        questionDialogtoplantiyap.SetText("Bulunduğun bölgede toplantı yapmak istiyor musun ?")
        questionDialogtoplantiyap.SetAcceptEvent(lambda arg=TRUE: self.loncatoplantiyapevet())
        questionDialogtoplantiyap.SetCancelEvent(lambda arg=FALSE: self.loncatoplantiyaphayir())       
        questionDialogtoplantiyap.Open()
        self.questionDialogtoplantiyap=questionDialogtoplantiyap
        return

def loncatoplantiyapevet(self):
        net.SendChatPacket("/loncatoplantisi")
        self.questionDialogtoplantiyap.Close()
    def loncatoplantiyaphayir(self):
        self.questionDialogtoplantiyap.Close()

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.