Çözüldü libstdc++.so.6 game.core

• Konuyu açan Konuyu açan blacklistt
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

blacklistt

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Gcc9 yükseltme sonrası kanalları açarken lib32'de libstdc++.so.6 olmasına rağmen birçok arkadaşımızın karşılaştığı gibi aşağıdaki hatayı aldım:

/usr/lib32/libstdc++.so.6: version CXXABI_1.3.8 required by /usr/game/share/bin/ game not found

Bunun üzerine oyunu açtığım sunucuya gcc9 yükledim bununla birlikte kanalları açtığımda ise aşağıdaki hatayı aldım:

/usr/local/lib/gcc9/libstdc++.so.6: unsupported file layout

Ardından /usr/local/lib32/gcc9 dizininde bulunan libstdc++.so.6 ' yı /usr/lib32'ye attım ve gcc9'u makinadan kaldırdım.
Bunun ardından ise kanallar gayet normal bir şekilde açılmakta. Ardından clienti açtığım anda putty'de şu hata çıkmakta:

/usr/game # terminate called after throwing an instance of ' std::length_error'
what(): basic_string::append

Bu hata ile birlikte birde auth ve ch1 üzerinde game.core oluşuyor.

CH1 game.core:
gamecore.PNG

** Tüm bunlara ek olarak Makefile'da CFLAGS'a -static ekledim. Maalesef bu da etki etmedi.

Hatayı ilk aldığım dakikalarda buraya bakmıştım hocam symlink oluşturarak denedim fakat bu da çözüm sağlamadı.

Bendeki externi kaldırıp diğer forumun kendi alt yapısındaki externi kullandım ve game/src içindeki minilzo.c, minilzo.h, lzoconf.h, lzodefs.h dosyalarını onunla değiştirdim ve Makefile'ye -static ekledim.

Bu değişikliklerle beraber puttyde gelen what(): basic_string::append hatası kalktı.

Fakat kanal açtıktan sonra clienti açtığımda game.core şu şekilde değişti (game.core clienti açtıktan sonra geliyor):

bt full:
btfull.PNG

backtrace:
Ekran Alıntısı.PNG

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.