Çözüldü Kritik ve Delici Efekti Ses Sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan Kaiser
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 840
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

Admin
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, oyunda kritik ve delici efekti için kullanılan sesleri nasıl aktif hale getirebilirim ?

Çözüm
Çözümünü buldum :D

Client src/InstanceBaseEffect.cpp içinde aratılır;
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
else if (flag & DAMAGE_CRITICAL)
    {
        //rkEftMgr.CreateEffect(ms_adwCRCAffectEffect[EFFECT_DAMAGE_CRITICAL],v3Pos,v3Rot);
        //return; 숫자도 표시.
    }

//rkEftMgr.CreateEffect(ms_adwCRCAffectEffect[EFFECT_DAMAGE_CRITICAL],v3Pos,v3Rot); başındaki // silinir.

root>playersettingmodule.py aratılır ve başındaki # silinir.
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
#chrmgr.RegisterCacheEffect(chrmgr.EFFECT_DAMAGE_CRITICAL, "", "d:/ymir work/effect/affect/damagevalue/critical.mse")
Belki pack dosyalarında müzik dosyaları bulunmuyordur. Kontrol ettiniz mi onları

Belki pack dosyalarında müzik dosyaları bulunmuyordur. Kontrol ettiniz mi onları
Öyle olsa syserr düşerdi diye tahmin ediyorum ama herhangi bir syserr de yok. Fakat yinede dediğiniz gibi sound packini açtım kurcaladım iyice, delici ve kritik efektinin .wav dosyasını göremedim.

Onları ekleyip tekrardan deneyin bi bakalım

Kodlara bakmak lazım. Ben bi araştırıyım bir şey bulursam yazarım

Çözümünü buldum :D

Client src/InstanceBaseEffect.cpp içinde aratılır;
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
else if (flag & DAMAGE_CRITICAL)
    {
        //rkEftMgr.CreateEffect(ms_adwCRCAffectEffect[EFFECT_DAMAGE_CRITICAL],v3Pos,v3Rot);
        //return; 숫자도 표시.
    }

//rkEftMgr.CreateEffect(ms_adwCRCAffectEffect[EFFECT_DAMAGE_CRITICAL],v3Pos,v3Rot); başındaki // silinir.

root>playersettingmodule.py aratılır ve başındaki # silinir.
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
#chrmgr.RegisterCacheEffect(chrmgr.EFFECT_DAMAGE_CRITICAL, "", "d:/ymir work/effect/affect/damagevalue/critical.mse")

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.