Yardım Krallık Koruyucu Mob/NPC

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

xxicecupexx

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Zamanında TKMT2 oynadığım zamanlarda orada ronark haritası savaş haritası gibi yerlerde savaş sorumlusu npc/mobu yaklaşan diğer krallıklardan oyunculara vurup krallıkların bölgesine düşman sokmuyordu :)

Aynı özelliği yapmaya çalışıyorum. Mob proto incelerken NOATTJINNO,NOATTCHUNJO gibi AiFlags gördüm fakat test gerçekleştirdiğimde bunların çalışmadığını gördüm.

Aslında burada istediğim sabit bir npc yapıp (savaş sorumlusu ranged olduğu için onu yapmak istiyorum) mavi bayrağın bölgesine kırmızı-sarı bayrak girdiğinde onlara saldırsın şeklinde bir npc/mob yapmaya çalışıyorum. Quest ile yapmaya çalıştım fakat olmadı. Filesimde bulunmayan fonksiyonlar mevcut olduğu için ama questten ziyade direkt npc olarak yapmak veya tkmt2 filesları olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Lua (Quest):
Genişlet Daralt Kopyala
quest testquesti begin
    state start begin
        -- Görevi başlatan olay
        when login or enter begin
            local npc.get_vid = npc.get_nearest_vid(0)  -- En yakın NPC'yi al
            local npc_empire = npc.get_empire(npc.get_vid)  -- NPC'nin krallığını al
            local player_empire = pc.get_empire()  -- Oyuncunun krallığını al

-- Eğer NPC Jinno Krallığı'ndan ise ve oyuncu farklı bir krallıktan (Shinso veya Chunjo) ise
            if npc_empire == 1 and (player_empire == 2 or player_empire == 3) then
            set_state(attack)  -- Saldırı durumuna geç
            end
        end
    end

state attack begin
        when enter begin  -- Oyuncu NPC'ye yaklaştığında tetiklenir
            local npc.get_vid = npc.get_nearest_vid(0)  -- En yakın NPC'yi al

-- NPC'nin oyuncuya saldırmasını sağla
            npc.attack(pc.get_vid())
            end
            end
end

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
1. Tkmt2 filesi bulman imkansız
2. Questle olucak bişey değil istediğiniz şey.
3. Mob protodan saldırtmak istediğiniz mobu bulun ama npc olarak değil slot şeklinde ekleyin. Daha sonra agresif yani saldırgan yapın hangi değerde hatırlayamadım ve hangi bayrağı koruycaksa sadece krallığı seçin örnek jinno . Böylelikle diğer krallıklara saldıracaktır. Ancak kendi bayrağı slota vurursa o zaman kendi bayrağınada saldırır. Bu son dediğimi istemiyorsanız sourcede değişiklik gerekli.

1. Tkmt2 filesi bulman imkansız
2. Questle olucak bişey değil istediğiniz şey.
3. Mob protodan saldırtmak istediğiniz mobu bulun ama npc olarak değil slot şeklinde ekleyin. Daha sonra agresif yani saldırgan yapın hangi değerde hatırlayamadım ve hangi bayrağı koruycaksa sadece krallığı seçin örnek jinno . Böylelikle diğer krallıklara saldıracaktır. Ancak kendi bayrağı slota vurursa o zaman kendi bayrağınada saldırır. Bu son dediğimi istemiyorsanız sourcede değişiklik gerekli.
Mob olarak ayalardım flag bu şekilde
AGGR,NOMOVE,NOATTJINNO
Empire bölümü var orası 3 olarak ayalardım 3 jinno diye biliyorum. fakat yine de mob mavi bayraktan olan karaktere saldırıyor. char_baattle.cpp ile düzenlemeyi düşünüyorum çözersem paylaşıcam

Mob olarak ayalardım flag bu şekilde
AGGR,NOMOVE,NOATTJINNO
Empire bölümü var orası 3 olarak ayalardım 3 jinno diye biliyorum. fakat yine de mob mavi bayraktan olan karaktere saldırıyor. char_baattle.cpp ile düzenlemeyi düşünüyorum çözersem paylaşıcam
O zaman shinsoo ve chunjo yu aynı anda ekle yine olmazsa NOATTJINNO yu sourcede aratın kodlarına bakın. Ben eskiden sourcesiz yapmıştım çalışmıştı.

O zaman shinsoo ve chunjo yu aynı anda ekle yine olmazsa NOATTJINNO yu sourcede aratın kodlarına bakın. Ben eskiden sourcesiz yapmıştım çalışmıştı.
Merhaba, mob olarakta çalıştı. Sorun krallık isimlerinden kaynaklıymış NOATTJINNO yaptığımda sarı bayrağa saldırmadı, NOATTCHUNJO yapınca maviye saldırmadı mobproto readerda bir problem var muhtemelen ama NPC olarak yapmanın yolunu bulup forumda paylaştım.