Yardım kostümlerin ve kostüm saçlarının zaman sınırını kaldırmak

• Konuyu açan Konuyu açan ergun66
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 696
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

ergun66

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
selamın aleyküm

kostümlerin ve kostüm saçlarının zaman sınırını nasıl kaldırıyoruz

mysqlden demeyin çünkü bazıları oluyor bazıları ise olmuyor örneğin kostümü takınca hareket edemiyorsun limittype ve limitvaluedeki değerleri kaldırınca

bunu nasıl yapabiliriz

item_proto.txt dosyasında limit ayarlarının olduğu yerler var. Onları silerseniz olur.
Mesela 41001 vnum (tavşan kostümü)
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
41001    토끼인형    ITEM_COSTUME    COSTUME_BODY    MASK_NONE    0    2    ANTI_FEMALE | ANTI_DROP | ANTI_SELL | ANTI_GIVE | ANTI_STACK | ANTI_MYSHOP    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    REAL_TIME    2592000    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    5    0    0    40031    0    0    0    0    0

Buradak, real_time yazan yeri LIMIT_NONE onun yanındaki sayısal değeride 0 yapın.

Bazıları ise UNIQUE type değerine sahip. Bunları sınırsız yapmanın bir yolu var mı bilmiyorum

item_proto.txt dosyasında limit ayarlarının olduğu yerler var. Onları silerseniz olur.
Mesela 41001 vnum (tavşan kostümü)
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
41001    토끼인형    ITEM_COSTUME    COSTUME_BODY    MASK_NONE    0    2    ANTI_FEMALE | ANTI_DROP | ANTI_SELL | ANTI_GIVE | ANTI_STACK | ANTI_MYSHOP    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    REAL_TIME    2592000    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    5    0    0    40031    0    0    0    0    0

Buradak, real_time yazan yeri LIMIT_NONE onun yanındaki sayısal değeride 0 yapın.

Bazıları ise UNIQUE type değerine sahip. Bunları sınırsız yapmanın bir yolu var mı bilmiyorum
ama ben mysqldeki item_protoyu kullanıyorum mecburen onu kullanmalıyım çünkü bazı işlerimi ancak oradan halledebiliyorum oradan bi yöntemi yok mu acaba

anlamadığım şey ise limittypelerini vnumlarını 0 yaptığım halde bazı kostümler hala süreli olarak görünüyor yahu bu süreyi bu kostümler nereden çekebilir ki sourceden diyecem böyle bazı kostümlere sourceden kod eklenmiş olması bana saçma geliyor ama

Ne yazık ki proto kısmında da düzenleme yapmalısınız. Bu değişikliklerin cliente de uyarlanması gerekiyor.

haaa yani txt kullanırsak clientteki protoları ellemeye gerek yok mu yani txt çıkıktan sonra clienteki protolar işlevsiz hale mi geldi?
Yok. Eğer no_txt kapalı olursa txt dosyalarında yaptığınız düzenlemeler her oyunu yeniden açtığınızda zaten player.item_proto tablosuna yazdırılacak. Client ise item_proto dosyasını okuyor. Bu dosyayıda txt dosyalarını dump_proto'dan geçirerek oluşturuyoruz. Kısacası tek bir dosyayı düzenleyerek her iki yeride güncellemiş oluyoruz. Benim yeni item ekleme videoma bakabilirsiniz. Orada da sadece txt dosyasını düzenlemiştim

Yok. Eğer no_txt kapalı olursa txt dosyalarında yaptığınız düzenlemeler her oyunu yeniden açtığınızda zaten player.item_proto tablosuna yazdırılacak. Client ise item_proto dosyasını okuyor. Bu dosyayıda txt dosyalarını dump_proto'dan geçirerek oluşturuyoruz. Kısacası tek bir dosyayı düzenleyerek her iki yeride güncellemiş oluyoruz. Benim yeni item ekleme videoma bakabilirsiniz. Orada da sadece txt dosyasını düzenlemiştim
hakkaten benim aklımdan çıkmış dump protoyla hem txt hemde client protoya dönüştürülmesi e o zaman mysqlden çalışmak komik bi seçim olur o zaman txtden yapacağım gibi bundan sonra saolasın :)