Çözüldü Kostümlerin Süresini Kaldırma

• Konuyu açan Konuyu açan nyami
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 12
  • Gösterim Gösterim 596
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

nyami

ZeRo
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Oyun içinde item ile kostümlerin süresinin kaldırılma işlemi nasıl yapılıyor?

Çözüm
item proto içindeki REAL_TIME kısmını nasıl oyun içinden LIMIT_NONE yapabiliyormuyuz ? ya da sql de item tablosun da ki bir değişikliklemi bu yapılıyor ? yoksa süreyi 1 yıl yapıp belirli bir süreyi geçince itemde sınırsızmı yazdırıyorsun?
Satışta olan bir sistem olduğu için fazla detay vermek istemiyorum fakat item tablosundan yaptırıyorum aynı mantık ile protodaki kostümünde sınırsız olması sağlanabilir.

Süre yoksa süresiz yazıyor bende kolaya kaçmak istenirse dediğin şekildede yapılabilir
1699056929105.png

item proto içinden REAL_TIME kısmını LIMIT_NONE yapıp yandaki süre yazan yere 0 yazmanız yeterli olacaktır

14122 eklentisini görüntüle
item proto içinden REAL_TIME kısmını LIMIT_NONE yapıp yandaki süre yazan yere 0 yazmanız yeterli olacaktır
Siz benim ne demek istediğimi anlamamışsınız. Oyun içinde bir item ile bir kostümün süresini kaldırma işlemi yapılıyor bu kod sisteminin benzer yapısını veya mantık algoritmasını öğrenmek istiyorum.

@nyami aslında paylaşilmis bu içerik üzerinden yapılabilir.

Kostüm Süresi Uzatma Quest

Örneğin 5 gün yerine 5 yıl yapın süreyi. Zaten şuan ki duzende hiç bir serverin 5 yıl açık durduğunu görmedim.

Buna ek olaraktan bu konuyu da inceleyebilirsiniz.

Bknz: Kostüm, Pet Sürelerine Sınırsız Yazdırma
Hiç bulamazsam benim aklımda da 3-5 yıl süre verip sınırsız yazdırmak var. Ama belki usulüne uygun bir çözümü vardır diye bakınıyorum.

Hiç bulamazsam benim aklımda da 3-5 yıl süre verip sınırsız yazdırmak var. Ama belki usulüne uygun bir çözümü vardır diye bakınıyorum.
2. Paylaşmış olduğum linkte sınırsız ile ilgili kodlar mevcut. 1 yıldan fazla süresi olan itemde sınırsız yazıyor. Kendi filesine uygulayıp test edebilirsiniz

item_protodaki verileri, değişkenleri oyun içinden değiştirmek mümkün değil diye biliyorum o yüzden +basma sistemi gibi bir şey yapabilirsin. Her kostümü protoya süreli ve süresiz şekilde eklersin , süreliye + bastırıp süresiz elde ettirebilirsin 🤷‍♂️ .

Son düzenleme:
item_protodaki verileri, değişkenleri oyun içinden değiştirmek mümkün değil diye biliyorum o yüzden +basma sistemi gibi bir şey yapabilirsin. Her kostümü protoya süreli ve süresiz şekilde eklersin , süreliye + bastırıp süresiz elde ettirebilirsin 🤷‍♂️ .
Demek istediğini anlamadım ama süreyi kaldırmak mümkün satış konumda kostüm süre uzatma sistemi sınırsız nesnesi o şekilde çalışıyor

Demek istediğini anlamadım ama süreyi kaldırmak mümkün satış konumda kostüm süre uzatma sistemi sınırsız nesnesi o şekilde çalışıyor
item proto içindeki REAL_TIME kısmını nasıl oyun içinden LIMIT_NONE yapabiliyormuyuz ? ya da sql de item tablosun da ki bir değişikliklemi bu yapılıyor ? yoksa süreyi 1 yıl yapıp belirli bir süreyi geçince itemde sınırsızmı yazdırıyorsun?

Satışta olan bir sistem olduğu için fazla detay vermek istemiyorum fakat item tablosundan yaptırıyorum aynı mantık ile protodaki kostümünde sınırsız olması sağlanabilir.

Süre yoksa süresiz yazıyor bende kolaya kaçmak istenirse dediğin şekildede yapılabilir

Çözüm

baya baya ITEM_COSTUME-COSTUME_BODY olarak eklenmiş itemin süresini item tablosunda bir şeyi değiştirerek süresiz yapabiliyormusun? napıyorsun socket0 'ı -1 mi yapıyorsun?

Teşekkürler ne demek istediğini çok iyi anladım. Paylaşmak veya satmak gibi bir niyetim yok. Az çok şüpheleniyordum ama bu kesinleştirdi sanırım.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.