Yardım kostüm parlatma hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan bosymax
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 2K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

bosymax

Geliştirici
Geliştirici
MT Üye
Ticaret Puanı
0
forumda kostümlerin mat dokusunu parlatmayla alakalı bir konu var mı ?

Öncelikle .msm tarafında parlaklık için gerekli adımların uygulanmış olduğundan emin olun.

Örneğin:
Kostümler .msm dosyasında şu şekilde ekliyse çoğu zaman parlama vermez(aynı şey zırhlar için de geçerlidir)

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
        ShapeIndex            41553
        Model                "assassin_carnival1.gr2" 
    }

Fakat şu şekilde ekliyse ve buna rağmen parlama durumu olmuyorsa;
Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
        SourceSkin            "assassin_carnival1.dds"
        TargetSkin            "assassin_carnival4_2016.dds" 
    }

Bunun sebebi kostümlere ait .dds dosyalarında alpha kanalları olmamasıdır. Bu da demek oluyor ki, her kostüme ait her .dds dosyasını tek tek düzenleyip alpha kanalı eklemeniz gerekecek.

Eğer az da olsa parlama varsa ve bunu arttırmak istiyorsanız şu şekilde var olan satırları arttırarak yapabilirsiniz:
(src de varsayılan olarak en fazla SourceSkin2-TargetSkin2 olarak arttırabilirsiniz, fazlası için src düzenlenmesi gerek)

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
        TargetSkin            "assassin_carnival1.dds" 
        SourceSkin2            "assassin_carnival4_2016.dds"
        TargetSkin2            "assassin_carnival4_2016.dds" 
    }

Eğer hiç bir şekilde parlama yoksa dediğim gibi .dds dosyalarını düzenlemeniz gerekiyor.
Bunun için
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
videoya göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Öncelikle .msm tarafında parlaklık için gerekli adımların uygulanmış olduğundan emin olun.

Örneğin:
Kostümler .msm dosyasında şu şekilde ekliyse hiç bir şekilde parlama vermez(aynı şey zırhlar için de geçerlidir)

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
    }

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
    }

Bunun sebebi kostümlere ait .dds dosyalarında alpha kanalları olmamasıdır. Bu da demek oluyor ki, her kostüme ait her .dds dosyasını tek tek düzenleyip alpha kanalı eklemeniz gerekecek.

Eğer az da olsa parlama varsa ve bunu arttırmak istiyorsanız şu şekilde var olan satırları arttırarak yapabilirsiniz:
(src de varsayılan olarak en fazla SourceSkin2-TargetSkin2 olarak arttırabilirsiniz, fazlası için src düzenlenmesi gerek)

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
    }

Eğer hiç bir şekilde parlama yoksa dediğim gibi .dds dosyalarını düzenlemeniz gerekiyor.
Bunun için
yardımınız için teşekkür ederim uygulayıp deneyimlerimi sizle paylaşıcam :)

normalde silah ve zırhlarda parlatma efektleri uygulanırken itemin son rakamı da etki ediyor. örneğin +0 olan itemlerin kodu ...0 şeklinde olur. +9 itemin kodu ...9 şeklinde. itemleri eklerken efekt alması için son rakamlarını 7-8-9 şeklinde vermeniz gerekiyor. diğer türlü client kaynak kodlarına el ile eklemediğiniz sürece efekt uygulanmıyor. umarım işinize yarar.

Örneğin:
Kostümler .msm dosyasında şu şekilde ekliyse çoğu zaman parlama vermez(aynı şey zırhlar için de geçerlidir)

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
    }

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
    }

Kod:
Genişlet Daralt Kopyala
    Group ShapeData171
    {
    }

Bunun için
Denedim ve sonuca ulaşamadım hem yazdıklarınızı hemde videodaki şeyleri uyguladım fakat bir çözüm bulamadım

normalde silah ve zırhlarda parlatma efektleri uygulanırken itemin son rakamı da etki ediyor. örneğin +0 olan itemlerin kodu ...0 şeklinde olur. +9 itemin kodu ...9 şeklinde. itemleri eklerken efekt alması için son rakamlarını 7-8-9 şeklinde vermeniz gerekiyor. diğer türlü client kaynak kodlarına el ile eklemediğiniz sürece efekt uygulanmıyor. umarım işinize yarar.
kostümlere +9 yazdırmam mümkün değil malesef fakat binekler için şöyle bir şey buldum
C++:
Genişlet Daralt Kopyala
Aratılır : CActorInstance::SetShape
Altına Eklenir ({ ) :
    if ((m_eRace >= 20110 && m_eRace <= 20125) ||
        (m_eRace >= 20201 && m_eRace <= 20258))
        fSpecular = 0.20f;

bunu kostümler için src üzerinden uyarlamaya çalışacağım

Denedim ve sonuca ulaşamadım hem yazdıklarınızı hemde videodaki şeyleri uyguladım fakat bir çözüm bulamadım

kostümlere +9 yazdırmam mümkün değil malesef fakat binekler için şöyle bir şey buldum
bunu kostümler için src üzerinden uyarlamaya çalışacağım

root klasöründe playersettingmodule.py dosyasından da ekleme yapmanız gerekiyor. örneğin bir zırhın mse dosyası şu şekilde.
chrmgr.RegisterEffect(chrmgr.EFFECT_REFINED+24, "Bip01", "D:/ymir work/pc/common/effect/armor/armor_assassin4.mse")
daha sonra tanımladığınız shape index kodunu item protodan da tanımlarsanız sorunsuz çalışır diye tahmin ediyorum

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Metalik parlamanin .mse ile bir bağlantısı yoktur.
Mse, efektler için gerekli olan bir faktör. (mesela itemlerdeki yildiz parlama efekti)
Metalik parlama .DDS dosyasındaki alfa kanalı ile alakali bir durum sadece. Videodakileri düzgün yaptığınıza emin olun ve dds dosyasını kaydederken DXT5 formatında kaydedin.

Eger metalik parlama ile beraber efekt eklemek isterseniz imzamdaki Tüm Paylasimlar listesinde Zırha Özel Parlama Efekti Vermek adlı konuya bakabilirsiniz. Şu an mobil olduğum için ve müsait olmadığım için linki atamadım.