Çözüldü Kostüm Ekleme Sorun

• Konuyu açan Konuyu açan xplarges
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 6
  • Gösterim Gösterim 58
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

xplarges

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Oyuna kostüm ekliyorum. MSM'ler kesinlikle doğru giriyorum. Protolar çalışan kostümden alıyorum. Takıyorum ama kostüm değişmiyor. SYSERR yok. debug modda sadece şu geliyor

Şu:
Genişlet Daralt Kopyala
CItemManager::GetItemDataPointer - FIND ERROR [31464]

"31464" kodunu item proto msm dosyaları her yerde arattım hiç bir sonuç bulamadım hatta client source dosyalarınada baktım bulamadım...

Çözüm
MSM:
Genişlet Daralt Kopyala
 Group ShapeData146
 {
 SpecialPath "d:/ymir work/xapose_costume/set/adventure/"

ShapeIndex 9000
 Model "warrior_m.gr2"
 SourceSkin "warrior_m.dds"
 TargetSkin "warrior_m.dds"
 }

Saç kostümleri oluyor onun ShapeIndex'i 9001 ItemID'si 97001 ama zırh kostümleri eklediğimde karakterin üstü değişmiyor.
zırhların kodu 40000den fazla olursa kostüm gözükmez o src ile alakalı
Kostümü takarken eklediğiniz kostümü sorunsuz çekiyor mu ? ve eklediğiniz msm bir adet örnek ve index bir de oyun içi çağırdığınız kodu yazar mısınız.

Kostümü takarken eklediğiniz kostümü sorunsuz çekiyor mu ? ve eklediğiniz msm bir adet örnek ve index bir de oyun içi çağırdığınız kodu yazar mısınız.

Item Proto:
Genişlet Daralt Kopyala
97000    xxx    ITEM_COSTUME    COSTUME_BODY    2    ANTI_FEMALE | ANTI_DROP | ANTI_SELL | ANTI_GIVE | ANTI_STACK | ANTI_MYSHOP    NONE    NONE        0    0    0    0    0    REAL_TIME    86400    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    5    0    0    9000    0    0    0    0    0

MSM:
Genişlet Daralt Kopyala
 Group ShapeData146
 {

ShapeIndex 9000
 Model "warrior_m.gr2"
 }

Saç kostümleri oluyor onun ShapeIndex'i 9001 ItemID'si 97001 ama zırh kostümleri eklediğimde karakterin üstü değişmiyor.

MSM:
Genişlet Daralt Kopyala
 Group ShapeData146
 {

ShapeIndex 9000
 Model "warrior_m.gr2"
 }

Çözüm
SRC'yi karıştırıyordum bende hangi kısımdan id aralığı belirtiyoruz bulamadım o kısmı?

1720772300371.webp

Bu arada ay yıldız 41K çalışıyor

Hasanın dediği gibi bir sınırı vardı unuttum örnek zırh kostüm kodu 42201 böyle yaparsak item proto ile alakan kalmaz eğer hala problem var ise DİSCORD : zimbatr ekle bağlanıp detaylı bakayım

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.