Çözüldü Kendi sunucuma metin2 kurmak istiyorum.

• Konuyu açan Konuyu açan enesborankurt
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 18
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

enesborankurt

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar bir çok files game db dosyaları dendim ama her seferinde kullanıcı adı şifremi girdiğimde karakterler geliyor seçip oynu başlat dediğimde atıyor denemediğim bir şey kalmadı diye düşünüyorum en azından bildiğim kadarıyla yardımcı olabilecek birisi varmı acaba.

Çözüm
Nasıl çözdüğünüzü detaylı anlatır mısınız? Aynı sorunu yaşayanlar var. Görüp uygularlar.
Sizin anlattığınız şekilde hocam detayı kısaca vermek gerekirse vm e sanal port oluşturdum statik ip o port üzerinden geçiş verdim freebsd kurar ken natlı ip yerine "192.168.xx.xx" statik ip "185.xxx.xx.xx"adresimi girdim ipler değişkenlik göstere bilir. rootlarada statik ip girdikten sonra sorun giderilmiş oldu.

Konu nereden kapatılıyor yada farklı işlem yapılıyor bilmediğim için yönetici arkadaslar işlem yaparsa sevinirim tşkler.
Client syserr baktınız mı? Syserr nedir belirtirseniz ona göre yardımcı olabiliriz.

SYSERR: Mar 30 09:51:52 :: SpawnGroupGroup: NOT_EXIST_GROUP_GROUP_VNUM(2093) MAP(68)
bu hatayı veriyor map iindex den baktıgımda 68 metin2_map_trent02 bu var sildim klasör içini değiştim vs ama düzelmedi

Bunun sebebi muhtemelen sunucunuzun ip adresi yapılandırmasından kaynaklı. Sunucuyu nereden aldınız?

Bunun sebebi muhtemelen sunucunuzun ip adresi yapılandırmasından kaynaklı. Sunucuyu nereden aldınız?
kendi sunucumun içerisine vm den sanal sunucu oluşturdum freebsd9.2 kurdum statik ip ve port yönlendirmeleri tamam 65 bin portun tamamını yönlendirdim ne olur ne olmaz diye ama yine aynı

Ek olarak farklı statik ip üzerinden de denedim boşta 10 civarı statik ip var ama yine aynı sorun oldu

Sitemizde files kurulumu ve geliştirmesiyle ilgili baya bi rehber var. Bunları inceleyebilirsiniz..

Bunun sebebi natlı ip. Port açsanız dahi karakter ekranında tekme yiyeceksiniz :) Bilişimlerin sattığı sunucularda ve Vultr’nin sunucularında ip yapılandırmasında natlı ip yok, tek bir ip var. Azure, Google Cloud, Digitalocean gibi firmaların sunucularıda aynı dediğiniz natlı şekilde, bu sebepten Metin2 kurulamıyor. Şöyle izah edeyim: configlere girilen ip adresi 192.168... olduğu için siz public ip den erişim sağladığınızda sunucu cliente yanıt gönderiyor, buraya bağlan: 192.168... Bu yüzden karakter ekranında o natlı ip, local bir adres olduğu için bağlanamıyorsunuz. Zamanında belki hatırlarsınız, Mc set denilen o girişteki çince yazılı program bu yüzden vardı :)

C++ Proxy IP Özelliği | Hamachi | Sabit IP | Google Cloud | Azure Cloud | CH Ekranına Tekme Yeme Fix!

Bu konuyu inceleyin. Denemedim ama işe yarayabilir.

Bunun sebebi natlı ip. Port açsanız dahi karakter ekranında tekme yiyeceksiniz :) Bilişimlerin sattığı sunucularda ve Vultr’nin sunucularında ip yapılandırmasında natlı ip yok, tek bir ip var. Azure, Google Cloud, Digitalocean gibi firmaların sunucularıda aynı dediğiniz natlı şekilde, bu sebepten Metin2 kurulamıyor. Şöyle izah edeyim: configlere girilen ip adresi 192.168... olduğu için siz public ip den erişim sağladığınızda sunucu cliente yanıt gönderiyor, buraya bağlan: 192.168... Bu yüzden karakter ekranında o natlı ip, local bir adres olduğu için bağlanamıyorsunuz. Zamanında belki hatırlarsınız, Mc set denilen o girişteki çince yazılı program bu yüzden vardı :)

C++ Proxy IP Özelliği | Hamachi | Sabit IP | Google Cloud | Azure Cloud | CH Ekranına Tekme Yeme Fix!

Bu konuyu inceleyin. Denemedim ama işe yarayabilir.
Yani ben 185.28.xx.xx ip adresini direk sanal sunucuya girdiğimde bu sorunu yaşamam anladığım kadarıyla

Yani ben 185.28.xx.xx ip adresini direk sanal sunucuya girdiğimde bu sorunu yaşamam anladığım kadarıyla
Evet, ifconfig üzerinde o 192.168 olan ip gözükmemesi gerekiyor. Tek bir ip olacak, oda public ip yani dışarıya açık olan ip. İfconfig üzerinde o natlı ip gözüküyorsa yine olmaz.

Nasıl çözdüğünüzü detaylı anlatır mısınız? Aynı sorunu yaşayanlar var. Görüp uygularlar.
Sizin anlattığınız şekilde hocam detayı kısaca vermek gerekirse vm e sanal port oluşturdum statik ip o port üzerinden geçiş verdim freebsd kurar ken natlı ip yerine "192.168.xx.xx" statik ip "185.xxx.xx.xx"adresimi girdim ipler değişkenlik göstere bilir. rootlarada statik ip girdikten sonra sorun giderilmiş oldu.

Konu nereden kapatılıyor yada farklı işlem yapılıyor bilmediğim için yönetici arkadaslar işlem yaparsa sevinirim tşkler.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.