Yardım kendi bilgisayarıma sabit ip server nasıl kurabilirim

• Konuyu açan Konuyu açan xlyn
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 4
  • Gösterim Gösterim 49
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

xlyn

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Baya bi araştırdım fakat 10 üzeri freebsd sürümlerinde sysinstall komutu çalışmıyor onun alternatifi bsdconfig bsdinstall var fakat onda da şöyle bi sorun var network ayarları kısıtlı yada farklı şekilde yapılıyor örneğin

Önceki sürümlerde sysinstall yazıp network ayarlarına girdiğimizde böyle bir yer geliyor
Xb8R43.png

Benim şuan kullandığım 13.0 sürümünde ise böyle

1726053240341.webp

internetteki bütün kurulum videolarında ilk resimdeki yerden ayar yapıyorlar fakat üst sürümlerde böyle bir bölüm bulunmuyor yada ben bulamadım yardımcı olabilecek var mı?

Kurulumu izlediğim konunun linki : Metin2 Sabit İP dısardan oyuncu sokma ve kurulumu videolu anlatım

Baya bi araştırdım fakat 10 üzeri freebsd sürümlerinde sysinstall komutu çalışmıyor onun alternatifi bsdconfig bsdinstall var fakat onda da şöyle bi sorun var network ayarları kısıtlı yada farklı şekilde yapılıyor örneğin

Önceki sürümlerde sysinstall yazıp network ayarlarına girdiğimizde böyle bir yer geliyor
Xb8R43.png

Benim şuan kullandığım 13.0 sürümünde ise böyle

18829 eklentisini görüntüle

internetteki bütün kurulum videolarında ilk resimdeki yerden ayar yapıyorlar fakat üst sürümlerde böyle bir bölüm bulunmuyor yada ben bulamadım yardımcı olabilecek var mı?

Kurulumu izlediğim konunun linki : Metin2 Sabit İP dısardan oyuncu sokma ve kurulumu videolu anlatım
dhcpyi disabled hale getirip altındaki ipyi istediğin ip yaparsan sabit ip olmuş olur. ama sabit ipde dhcp kapalı olduğu için pkg komutlarını çalıştıramazsın.