Çözüldü Karakter Seçim Ekranında Ekipmanları Gösterme

• Konuyu açan Konuyu açan nyami
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 590
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

nyami

ZeRo
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
1
Karakter seçin ekranında kuşak ve zırh gözüküyor ama silahlar gözükmüyor. Bu olayın nereden tetiklendiğini bilen birisi beni aydınlatabilir mi? Ve efekt benzeri şeyleri de göstermem mümkün mü?

Çözüm
Aslında istediğiniz her şeyi karakter seçim ekranında göstermeniz mümkün. Ancak karakter giriş ekranında sadece belirli animasyon ve modaller yükleniyor. Kullanmak istediğiniz ek modellerin yüklenmesini sağlamalısınız. playersettingsmodule.py dosyasında LoadGameData fonksiyonunu inceleyin.

introselect.py dosyasında ise karakter seçim ekranında LoadGameData fonksiyonuna INIT parametresi gitmektedir.
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
playerSettingModule.LoadGameData("INIT")

Karakter seçim ekranında gözükmesini istediğiniz ek modelleri ve animasyonları init parametresine tanımlı şu fonksiyona eklemeleri yapmanız gerekiyor;
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
def __InitData():
Aslında istediğiniz her şeyi karakter seçim ekranında göstermeniz mümkün. Ancak karakter giriş ekranında sadece belirli animasyon ve modaller yükleniyor. Kullanmak istediğiniz ek modellerin yüklenmesini sağlamalısınız. playersettingsmodule.py dosyasında LoadGameData fonksiyonunu inceleyin.

introselect.py dosyasında ise karakter seçim ekranında LoadGameData fonksiyonuna INIT parametresi gitmektedir.
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
playerSettingModule.LoadGameData("INIT")

Karakter seçim ekranında gözükmesini istediğiniz ek modelleri ve animasyonları init parametresine tanımlı şu fonksiyona eklemeleri yapmanız gerekiyor;
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
def __InitData():

Çözüm
@Whistle introselect.py de örnek sash sistemi var ise onu örnek alarak gidilirse daha basit olur gibi. Dediğiniz yerlere baktığımda gerekli kodları göremedim sash sistemini takip ettiğimde introselect.py e kadar basit kod eklemeleriyle yapılacağını keşfettim. Db patlak olduğundan deneyemiyorum o ayrı konu :D

@Whistle çalışmalara devam :D şimdilik yang geliyor.

1698198212313.png

1698199358857.png

Son düzenleme: