Yardım K envanteri sayfa ve slot sayısı problemi

• Konuyu açan Konuyu açan DeadLyEscaPe
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 407
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeadLyEscaPe

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, resimde görüldüğü üzere oyunda kullanışlığı ve sadeliği açısından tek bir 64 slot üzerinden hem normal envanteri hem de K envanterini tek bir yerde açabilen bir envanter düzeni yapmak istedim.

Görsel - 1:
1110_190312.jpg

Normal envanteri 8x8 slot - 8 envanter biçimde ayarladım. Burada hiçbir sıkıntı yok. Ek envanterinde aynı boyutta olması gerekiyor ve game source üzerinden bunu ayarlayıp sorunsuz şekilde build aldım.

Görsel - 2:
Sorun Görseli 2.png

Sunucuya reboot atıp tekrardan oyunu başlattığımda böyle bir uyarı alıp channel1 üzerinde game.core alıyorum. Game.core dosyalarını açmak için bir ton konu var biliyorum fakat kullandığım FreeBSD sürümünde gdb kurulu değil. Ne yaptıysam kuramadım ve core dosyasını açamadım.

Core dosyasını açmaya çalışırken aldığım hata:

Açma aşaması:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
/usr/game/cores/channel1

gdb
file game
core game.core
bt full

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Adsız.png

Oyun başladıktan sonra Putty'de aldığım hata:
Sorun Görseli.png

Küçük bir not:

5x9 - 5 envanter yaptığımda sorunsuz şekilde oyun açılıyor. Pos ve cell değerleri BYTE'dan WORD'e çekildi. Otomatik olarak K envanterin de çalışması gerekmez mi? Fikirlerinize açığım.

Son düzenleme:
Liblerden okumaya çalıştığı sembolleri okuyamıyor çünkü lib dosyaları uyumsuz bu yüzden core dosyasını açamıyor. Libleri uyumlayıp tekrar açmayı denerseniz aldığınız core için yardımcı olabilirim.