Çözüldü k envanter sorunu

• Konuyu açan Konuyu açan Toranaga
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

Toranaga

Efendi Toranaga
Süper Moderatör
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

5 envanterli bir k envanter sistemi ekledim itemleri sürüklerken sıkıntı olmuyor fakat 5. envanterde en alt kısımlara item sürüklenmiyor. hiç yazı fln da yazmıyor.

Çözüm
3’e indirdiğinizde düzeliyorsa paketlerle alaklıdır. Pos bilgilerini gönderip alan packetlerin veritipini yükseltmeniz gerekli.

Normal envanteri yükselttiğimizde ticaret için alan kontrolünü nasıl yaptırıyorsak k envanter içinde aynı mantığı uygulayabilirsiniz
Büyük ihtimal pos bilgisi doğru gitmiyor. Eklediğiniz dosyaları tekrardan kontrol etmeyi deneyin eğer her şey yolunda gözüküyorsa debug mod ile aynı işlevleri yapınız. Konsolda giden pos bilgisi yazacaktır

Hocam, uğraştım ama bu sorunu çözemedim bende k envanteri 3 sekmeye indirdim. Ve bu şekilde bu sorunu çözdüm fakat şöyle bir sorunum oldu.
Taş envanterini full dolduruyorum, bu konuda sıkıntı yok.
Birisiyle ticaret yaparken para koyuyorum ve herhangi bir taş koyuyorum kabul ettiğimde ticaret başarıyla gerçekleştirildi diyor ve diğer oyuncuya parayı aktarıyor ama taş envanteri full olduğu için taşı diğer oyuncuya aktarmıyor.
sonuç olarak envanterde boş yer yok demesi gerekirken ticareti gerçekleştiriyor.
büyük ihtimalle CheckSpace fonksiyonunda hata yaptım ama kodlara baktığımda kafam karıştı aşağıya exchange.cpp yi koyuyorum bi bakabilirmisin.
Ne yazdım be :)

Dosya Eklentileri

3’e indirdiğinizde düzeliyorsa paketlerle alaklıdır. Pos bilgilerini gönderip alan packetlerin veritipini yükseltmeniz gerekli.

Normal envanteri yükselttiğimizde ticaret için alan kontrolünü nasıl yaptırıyorsak k envanter içinde aynı mantığı uygulayabilirsiniz

Çözüm