Çözüldü Köyleri eski haline getirmek istiyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

zarcelcres

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
herkese merhabalar konuyu yanlış yerde açtıysam kb bir fikrim yokda ben köyleri eski haline getirmek istiyorum ve npclerin biryere gitmemesini .
inşallah anlatabilmişimdir.
Ekran görüntüsü 2021-03-23 205140.png

Çözüm
Çok basit aslında.
Sıfır temiz bir altyapı filesın packinden, metin2_map_a1 - metin2_map_b1 - metin2_map_c1 dosyalarını alıp kendi packinizinle değiştirmeniz yeterli.
NPC lere gelince, FTP tarafındaki regen.txt vb. dosyaları maalesef elle tekrar düzenlemeniz gerekecek. Bunun için ise en pratik yol, yine altyapı filesın FTP tarafını da sizdeki ile değiştirip, regen.txt vb. dosyaları tekrar düzenleyip, olmayan npcleri elle ekleyeceksiniz.

Sizin packinizde sanırım outdoora1 - outdoorb1 - outdoorc1 köy dosyaları olsa gerek. (Farklı pack ile tanımlanmamışlarsa büyük ihtimalle bunlardır)
Metin2 pack dosyasını değiştirmeniz gerekir. Ancak pack dosyalarını görmeden şunu değiştir diyemem. Konuya pack dosyaların resimlerini atarsanız yardımcı olabilirim.

Çok ilginç bir tasarım var değiştirdikten sonra sizden ricam mapı burada paylaşır mısınız?

Çok basit aslında.
Sıfır temiz bir altyapı filesın packinden, metin2_map_a1 - metin2_map_b1 - metin2_map_c1 dosyalarını alıp kendi packinizinle değiştirmeniz yeterli.
NPC lere gelince, FTP tarafındaki regen.txt vb. dosyaları maalesef elle tekrar düzenlemeniz gerekecek. Bunun için ise en pratik yol, yine altyapı filesın FTP tarafını da sizdeki ile değiştirip, regen.txt vb. dosyaları tekrar düzenleyip, olmayan npcleri elle ekleyeceksiniz.

Sizin packinizde sanırım outdoora1 - outdoorb1 - outdoorc1 köy dosyaları olsa gerek. (Farklı pack ile tanımlanmamışlarsa büyük ihtimalle bunlardır)

Çözüm
Çok basit aslında.
NPC lere gelince, FTP tarafındaki regen.txt vb. dosyaları maalesef elle tekrar düzenlemeniz gerekecek. Bunun için ise en pratik yok, yine altyapı filesın FTP tarafını da sizdeki ile değiştirip, regen.txt vb. dosyaları tekrar düzenleyip, olmayan npcleri elle ekleyeceksiniz.

bayaaaa basitmiş be reis işin yoksa dc den eklermisin reis okurken bile kafam karıştı yakında sunucuyu açcamda filesi hazırlamaya çalışıyorum

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.