Yardım item_proto value0 değeri hk.

• Konuyu açan Konuyu açan random
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 2
  • Gösterim Gösterim 157
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

random

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar, oyunda aslında ne işe yaradığını az çok bildiğimiz, ya da tahmin ettiğimiz ama kodlarda nereye denk geldiğini bilmediğim eşyalar var, örnek tanrıçanın göz yaşı, bilge kralık eldiveni gibi. tahmin ederek bu eşyaların ne işe yaradığı value0 değerleri ile ilgili gibi geldi. hepsinin value0 değeri farklı ya da münzevi tavsiyesi gibi pek çok versiyonu bulunan eşyanın value0 değerleri hepsi aynı diğer şeyler değişkenlik gösterebiliyor. ben de aramaya çalıştım ama bazı değerlerin karşılığını bulamadım. bunu bulmanın bir yöntemi var mı ? Teşekkürler.

Çözüm
Konuda örnek verdiğiniz eşyaların server tarafındaki kaynak kodunda işlevleri belirtilmiş, yani value değerlerinden değil direkt olarak srcde tanımlı. unique_items.h dosyasının içinde gördüğünüz kodların içinde bu bahsettiğiniz itemlerde var, isimlerini srcde aratıp nasıl tanımlandıklarını görebilirsiniz.
benim yanında gezen binek sistemi var. bineğin kodunu value3 ya da value1 den çekiyor olması lazım. onu incele value değerini nasıl ve ne şekilde çektirip nasıl işlediğine bak. diğerlerinin de mantığını çözersin diye düşünüyorum.

Konuda örnek verdiğiniz eşyaların server tarafındaki kaynak kodunda işlevleri belirtilmiş, yani value değerlerinden değil direkt olarak srcde tanımlı. unique_items.h dosyasının içinde gördüğünüz kodların içinde bu bahsettiğiniz itemlerde var, isimlerini srcde aratıp nasıl tanımlandıklarını görebilirsiniz.

Çözüm