Yardım Item Border Color

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Legandalith

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Tam olarak bu sistem lazım değil ama videoyu şuanda çok oynanan bir globalden buldum orada olduğu için, itemin border dediğimiz kenarlık rengini nasıl değiştirebileceğimi bulmaya çalışıyorum. Nasıl yapabiliriz bunu?

Tam olarak aynı sistemi aramıyorum, sadece bunu fonksiyonlaştırıp kullanmak istiyorum.

normalde itemlerin border kısmı var mı ki? şey yapmış olmasınlar. önce zırhlara ve item iconlarına geçicek şekilde renksiz bir border ayarlamışlardır. sonra onu skill color guisi gibi bir guiye bağlamışlardır basınca da rengi değişiyordur. çünkü ben itemlerin border kısmı olduğunu bilmiyorum.

Bence de, eşyanın kendine ait bir borderi yok diye biliyorum. Peki onun yerine şöyle olabilir mi?

envanterdeki slotların oluşumu için kullanılan borderler tamamen birbirinden bağımsız yani her biri ayrı ayrı oluşturuluyor. Bu mantığı kullanarak sadece eşyanın envanterde kapladığı kısmı bulup onun çevresini (envanterdeki o kutucukların kenarlıklarını) renklendirse? Örnek bir sistem bulursam atayım fakat biraz bilgi birikimiyle sıfırdan da yapılabilir gibi.
normalde itemlerin border kısmı var mı ki? şey yapmış olmasınlar. önce zırhlara ve item iconlarına geçicek şekilde renksiz bir border ayarlamışlardır. sonra onu skill color guisi gibi bir guiye bağlamışlardır basınca da rengi değişiyordur. çünkü ben itemlerin border kısmı olduğunu bilmiyorum.

Örnek olarak x forumda bulunan
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
da görüntüğü gibi pencerenin borderi renk konumuna göre renk değişiyor. Bu sistemi indirip biraz kurcalayıp mantık yürüterek aynı olayı envantere de bağlayabilirsin belki

Bu sistemi eklemedim. Tam nasıl çalıştığını bilmiyorum ama burdaki renklendirme olayını kullanıp bi guiye bağlayabilrsin diye düşünüyorum.

Bu sistemi eklemedim. Tam nasıl çalıştığını bilmiyorum ama burdaki renklendirme olayını kullanıp bi guiye bağlayabilrsin diye düşünüyorum.

Sorduğum şeye bir çare bulamazsam bunu biraz değiştirip kullanıcam fakat gözüme hiç hitap etmiyor bu şekilde, diğer şekilde yapmayı bir şekilde çözmeye çalışıyorum hâla