Çözüldü İmparator seçme ekranını kaldırma

• Konuyu açan Konuyu açan Esterametin2
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 12
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Esterametin2

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,
Oyunda tek bayrak olsun istiyorum. Daha doğrusu bayrak krallıklarını kaldırmayı planlıyorum.

Amacım oyuna girişte kayıt olmadan önce gelen imparator seçme ekranını kaldırıp, yerine direkt mavi sarı veyahut kırmızı bayrak seçili karakter yaratma ekranı gelmesi.

Bu işlem için yardımcı olacak arkadaşlar var ise yorum atarak veyahut özel pm ile bana ulaşabilir.

Desteklerinizi bekliyorum.

Çözüm
Edit: Test ettim ve çalışıyor player_index empire varsayılan değerini 3 olarak ayarladım ayrıyetten
introselect.py içerisinde bulunan değerini 0 olarak değiştirdim böylelikle karakteri oluşturma ekranı geliyor karakteri oluşuturunca otomatik olarak sarı bayrak başlıyor.
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
EMPIRE_MODE = 1
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
EMPIRE_MODE = 0

@Esterametin2 bunları düzgünce yaptığına emin misin?
db kısmından hangi tabloya bayrak seçimleri kayıt oluyorsa ona varsayılan değer atıyacaksın örnek veriyorum db srcde empire tablosu %d diyelim burdaki %d yerine 1 yazarsan o bayrak seçili şekilde başlıyacaktır.

bakarken şöyle bir şey buldum

introselect.py
EMPIRE_MODE = 1 bunu 0 yapmayı dene

Python:
Genişlet Daralt Kopyala
            if EMPIRE_MODE:
                if self.__AreAllSlotEmpty():
                    self.stream.SetReselectEmpirePhase()
                else:
                    self.stream.SetCreateCharacterPhase()

Bana discord üzerinden ulaşırsan beraber bakabiliriz. MEKA#3706

python ile krallık ekranını es geçin, otomatik olarakta mavi bayrağı seçtirin mesela iş tamamdır

Yapılabilecekleri yazdım üzerinde uğraşmadan dahada fazla bir şey söyliyemem. Discorddan ulaşırsan beraber inceleriz. Mantık aynı ama player_indexten varsayılan krallık atıyacaksın python tarafınıda kapatınca karakteri oluşturduğun gibi ayarladığın bayraktan başlıyacak.

Edit: Test ettim ve çalışıyor player_index empire varsayılan değerini 3 olarak ayarladım ayrıyetten
introselect.py içerisinde bulunan değerini 0 olarak değiştirdim böylelikle karakteri oluşturma ekranı geliyor karakteri oluşuturunca otomatik olarak sarı bayrak başlıyor.
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
EMPIRE_MODE = 1
Python:
Genişlet Daralt Kopyala
EMPIRE_MODE = 0

@Esterametin2 bunları düzgünce yaptığına emin misin?

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.