Yardım immuneflag Değeri

• Konuyu açan Konuyu açan yemregoveli
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 3
  • Gösterim Gösterim 635
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

yemregoveli

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba arkadaşlar.
İtem proto -> SQL dönüştürücüleri inceledim ancak client ve server tarafında farklılıklar olduğunda dönüştürdüğü txtler hatalı çıkıyor neredeyse tüm programların
Bu nedenle kendi sistemimi hazırlıyorum.
Tüm fonksiyonları hazırladım ancak immuneflag değeri veri tabanında tamamı boş olarak geçiyor.
Bu nedir bir önemi var mı ? Nasıl yapmamız gerekiyor acaba
Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Teşekkür ederim.

Txt dosyaları okunurken tüm değerler maalesef veritabanına aktarılmıyor. Özellikle mob_proto'da daha fazla alan aktarılmıyor.
Ayrıca server, client ve proto dönüştürülerinizde bu değerlerin aynı sırada ve aynı sayıda olması gerektiğini unutmayın. Bu sıralamayı kafanıza göre de belirleyemezsiniz. enumlara bakarak sıralamanın nasıl olacağını öğrenebilirsiniz.

Txt dosyaları okunurken tüm değerler maalesef veritabanına aktarılmıyor. Özellikle mob_proto'da daha fazla alan aktarılmıyor.
Ayrıca server, client ve proto dönüştürülerinizde bu değerlerin aynı sırada ve aynı sayıda olması gerektiğini unutmayın. Bu sıralamayı kafanıza göre de belirleyemezsiniz. enumlara bakarak sıralamanın nasıl olacağını öğrenebilirsiniz.

@Whistle dün hazırlarken sistemi dump proto sourcesinde kullanılan parametrelere göre eşleştirerek yaptım.
Veri tabanından 1-1 alıyor. Bazı hatalar oldu tabiki. Mesela specular parametresi veri tabanında komple 0 olarak ayarlanmıştı zırhlar silahlar vs. +9 olmasına rağmen mat görünüyordu ama değerleri veri tabanından ayarladıktan sonra tekrar protoları oluşturup pack yapınca düzeldi.
Ancak bu immuneflag parametresinin ne işe yaradığına dair bir fikir sahibi olamadım.

Bayraklara karşı savunma olabilir mi öyle birşey hatırlıyorum bu konu ile alakalı. Yanlış bilgide olabilir.