Hetzner Cloud Ücretsiz Cloud Sunucu Oluşturma

• Konuyu açan Konuyu açan adv1453
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 947

adv1453

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

aşağıdaki referans bağlantım üzerinden kayıt olursanız ücretsiz €⁠20 hesap bakiyesi alabilirsiniz. Türkiye'deki çoğu sağlayıcıdan uygun fiyat ve daha iyi performans sağlıyor. Ayrıca saatlik ücret ve kullandıkça öde sistemi kullanılıyor. Üstelik sunucu kurulumu 10 saniye içerisinde gerçekleşiyor ve istediğiniz zaman sunucuyu silip tekrar kurabiliyorsunuz.

Ben 3 aydır web sitelerimi barındırmak için kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamadım.
Screenshot_1.jpg

Lokasyonlar;
Screenshot_2.jpg
İşletim Sistemleri; (Sürümleri seçebiliyorsunuz)
Screenshot_3.jpg

Ayrıca Özel İso sistemi kendiniz manuel olarak FreeBSD,Windows kurulumu yapabiliyorsunuz. (İstediğiniz iso yoksa Hetzner ile iletişime geçip istediğiniz isonun indirme bağlantısını gönderirseniz sizin hesabınıza bu isoyu ekleyebiliyorlar.
1678512808212.png

1678512896106.png

Hetzner Cloud hakkında bazı bilgiler;

1- Hetzner Online, size büyük ölçekli DDoS saldırılarına karşı birinci sınıf koruma sağlayarak, en son donanım araçlarını ve gelişmiş çevre güvenlik teknolojilerini kullanarak Hetzner bulut sunucularınızı koruyacaktır. Ve tüm bunlar ücretsiz.
2- Yerel bir RAID10'da hızlı NVMe SSD'lerle birlikte AMD EPYC 2. Nesil ve Intel® Xeon® Gold işlemciler, yüksek performanslı donanımdan yararlanacağınız anlamına gelir. Ve yedekli 10 Gbit ağ bağlantımızdan yararlanacaksınız.
3- 20 TB dahili trafik ile, hangi Hetzner Cloud paketini seçerseniz seçin, projeleriniz için çok fazla bant genişliğine sahip olacaksınız. Ancak ihtiyacınız varsa, TB başına ayda fazladan 1,00 € karşılığında daha fazlasını ekleyebilirsiniz.
4- Bulut örneklerimizi Nürnberg ve Falkenstein (Almanya) ile Helsinki'deki (Finlandiya) kendi veri merkezlerimizde barındırıyoruz. Ashburn, Virginia ve Hillsboro, Oregon'da (ABD) ayrıca AMD tabanlı bulut sunucuları ve bulut özellikleri sunuyoruz. Tüm veri merkezlerimizi katı Avrupa veri koruma düzenlemelerine uygun olarak işletiyoruz.

Fiyat Listesi:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Kayıt Bağlantısı;

senin refarasından üye oldum 20 euro verdi krediyi nasıl arttırabilirim.kredi puanı nerde yazıyor nerden ödeme yapılıyor.

@adv1453

bide ek olarak dipnot düşeyim ben metin2 portlarını firewall kural ıolarka ekeldim sisteye ip koruması bide firewall desteği mevcut
1717530113714.png

senin refarasından üye oldum 20 euro verdi krediyi nasıl arttırabilirim.kredi puanı nerde yazıyor nerden ödeme yapılıyor.

@adv1453

bide ek olarak dipnot düşeyim ben metin2 portlarını firewall kural ıolarka ekeldim sisteye ip koruması bide firewall desteği mevcut​

17256 eklentisini görüntüle

Biraz geç gördüm yanıt vereyim.

(buradan kalan kredi bakiyeni görebilirsin alt kısımda ve sunucu kullanım ücretlerini de görebilirsin.)
(Faturalar yeri burası buradan ödeme yapabilirsin)

Kredi yükseltmek derken orayı anlamadım. Satış ortaklığı bölümü ise burası

Hetzner Cloud'da bir sürü özellik mevcut
burada detaylar var, bu yönden çok iyi bir şirket.

Hetzner'i bende ekşide başka bir şiketle ilgili insanların yazdığı entryleri okuduktan sonra keşfettim. Zaten kayıt olma süreçlerini kullanan bilir. Sitemizde böyle bir konunun varlığını yeni fark ediyorum.

Bu şirketten alacağınız sunuculara Metin2 vs yüklememenizi tavsiye ederim. Alman şirketi. Gameforge'da alman şirketi olduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu şirketin kuralları daha katı. Ovhcloud, digitalocean gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam google cloudda ilk kayıtta bi miktar kredi veriyordu.

Hetzner'i bende ekşide başka bir şiketle ilgili insanların yazdığı entryleri okuduktan sonra keşfettim. Zaten kayıt olma süreçlerini kullanan bilir. Sitemizde böyle bir konunun varlığını yeni fark ediyorum.

Bu şirketten alacağınız sunuculara Metin2 vs yüklememenizi tavsiye ederim. Alman şirketi. Gameforge'da alman şirketi olduğu için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu şirketin kuralları daha katı. Ovhcloud, digitalocean gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam google cloudda ilk kayıtta bi miktar kredi veriyordu.

-Hetzner'in kuralları evet biraz katı olabilir ama kullandıkça öde (saatlik ödeme) olması çok iyi bir şey. Tabi performansından falan bahsetmiyorum çok iyi performans sağlıyor ve fiyat konusunda da gayet başarılı.

Metin2 sunucusu için ikisi de (Gameforge ve Hetzner) Alman şirketi olduğu için telif konusunda hızlı kararlar alabilir ve sorun olabilir ama Gameforge ilgilenirse Hetzner, OVH, Digitalocean fark etmez yine de DMCA bildirimi gönderebilir. Bunu metin2 pvp yayıncılarından görebilirsiniz Twitch, Kick, Youtube fark etmeksizin bildirim gönderebiliyorlar.

7 Days to Die, Rust, VRising gibi oyun sunucularında ve web server olarak kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

-Ovhcloud ise eğer game korumalı dedicated sunucu almıyorsanız (vps alıyorsanız) çok fazla performans beklememenizi öneririm. Paylaşımlı sunucu olduğu için ağır çalışıyor ve interneti limitli sağlıyorlar 100Mbps (plan 1).

-Digitalocean hiç kullanmadım ama inceleme fırsatım olmuştu performans konusunu bilmiyorum ama fiyat konusunda tuzlu.

Fiyat Tablosu

Hetzner

1717734272314.png

OVH

1717734301501.png

DigitalOcean

1717734333709.png

Aralarında bariz fark var gerçekten. Bu konunun sitemizde olması güzel. Tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkür ederim. Kullanmak isteyenler için faydalı olacaktır. Taşınacak uygun bölümü bulduktan sonra sabite alırım.

Telif konuları çok tartışmalı kimilerine atıyorlar, kimilerine atmıyorlar. Geçmişte kapanan battlestar galactica oyununu baştan kodlamaya çalışan kişiye oyunu geliştiren firma telif atmıştı mesela. O günden beridir hep tetikte hissediyorum :D
Battlestar Galactica Online PvP Server Kurulumu