Çözüldü Hata üstüne hata gelmesinin temel sebebi nedir?

• Konuyu açan Konuyu açan buko
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 14
  • Gösterim Gösterim 1K
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

buko

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Bir sistem ekledikten sonra syserr hata verdi ve gelen hatayı çözdükçe yeni hata geliyor(farklı yerden) bunun temel sebebi ne olabilir?

Edit1: Aldığım syserr:
0607 07:59:10080 :: Failed to load script file : UIScript/EquipmentDialog.py
0607 07:59:10081 ::
ui.py(line:2748) LoadScriptFile
system.py(line:192) execfile
system.py(line:163) Run
UIScript/EquipmentDialog.py(line:228) <module>

LoadScriptFile!!!!!!!!!!!!!! - <type 'exceptions.AttributeError'>:'module' object has no attribute 'PREMIUM_PRIVATE_SHOP'

0607 07:59:10081 :: ============================================================================================================
0607 07:59:10081 :: Abort!!!!
Edit2: Sistem içerisindeki anlatılanları yaptım 1 kere de gözden geçirdim, bazı dosyaları yedeğimden alıp en baştan düzenledim.

Son düzenleme:
Çözüm
Hata pack taraflıysa Python tarafında çok fazla eksiklik yapmışsınızdır. Python taraflı hatalar böyle teker teker gelir çünkü Python, C++ gibi derlenmez. İşlemci Python kodunu kodunu satır satır okur. İlk hangi satır hata verirse kod orada kesilir.
sistemi eksik eklemişsindir belki? syserr dosyasını koyarsan yardımcı olabiliriz. bu şekilde bilmek mümkün değil.

Hata pack taraflıysa Python tarafında çok fazla eksiklik yapmışsınızdır. Python taraflı hatalar böyle teker teker gelir çünkü Python, C++ gibi derlenmez. İşlemci Python kodunu kodunu satır satır okur. İlk hangi satır hata verirse kod orada kesilir.

Çözüm
Konu başlığı içerik ile alakalı olmalıdır ve aldığınız hatanın bilgilerinin eklenmesi zorunludur.
Ben çözüm istemedim ki soru sormak istedim "Soru, Cevap ve Yardım" kısmına soru amaçlı konu açacağım fakat "Soru" ön eki yok üstüne ben uyarı alıyorum
Hadi diyelim ben gelen hatayı ekledim konuya, çözüm için 1-2 şey söylendi uyguladım ve çözüme ulaştım bu durumda ben sadece söyleneni yapmış oluyorum hâlbuki ben bir hatayı atmadan önce defalarca araştırıp çözmeye çalışıyorum çözemezsem atıyorum ve kendim çözüme hızlıca ulaşabilmek için çok basit bir soru sordum
@Whistle

"Hata üstüne hata" diye başlık olmaz. Verilen uyarı bir gün süreli duruyor. Bilgilendirme amaçlıdır. @hasanmacit 'in söylediği gibi aldığınız hatayı verirseniz belki bilgisi olan yardımcı olur :giggle:

Edit:
Mesajınızı tekrardan okuyunca şimdi anladım durumu. Neden hataların zincirleme olduğunu söylemişsiniz. Bu durumda verilen uyarıyı kaldırıyorum. Ayrıca bu tarz durumlarda özel mesaj ile yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Sonuç alamazsanız bana da yazabilirsiniz.

Sorunun sebebi kodların birbirine bağlantılı olmasıdır. Aldığınız bir hata diğerini tetikleyebilir. Hata kaydı duruyorsa ekleyebilir misiniz?

"Hata üstüne hata" diye başlık olmaz. Verilen uyarı bir gün süreli duruyor. Bilgilendirme amaçlıdır. @hasanmacit 'in söylediği gibi aldığınız hatayı verirseniz belki bilgisi olan yardımcı olur :giggle:

Edit:
Mesajınızı tekrardan okuyunca şimdi anladım durumu. Neden hataların zincirleme olduğunu söylemişsiniz. Bu durumda verilen uyarıyı kaldırıyorum. Ayrıca bu tarz durumlarda özel mesaj ile yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Sonuç alamazsanız bana da yazabilirsiniz.

Sorunun sebebi kodların birbirine bağlantılı olmasıdır. Aldığınız bir hata diğerini tetikleyebilir. Hata kaydı duruyorsa ekleyebilir misiniz?
Özelden bazı sorular soruyorum öğrenmek amaçlı, çok fazla rahatsız etmemek için de fazla sormamaya çalışıyorum zaten araştırma yapıp soruma cevap bulamazsam soruyorum.
Eskiden forum geçmişim olmadığı için kendimi ifade edemiyorum sanırım, alışacağım umarım. Anlayışınız için teşekkür ederim.
Şuan aldığım hata içinse syserr konuya ekleyim madem.

uiscript dosyasında hata vermiş.

burası hatanın ilk başlangıç yeri. 228. satırdaki koddan kaynaklı.

LoadScriptFile!!!!!!!!!!!!!! - <type 'exceptions.AttributeError'>:'module' object has no attribute 'PREMIUM_PRIVATE_SHOP'

PREMIUM_PRIVATE_SHOP bu modülü bulamamış. Burada yer alan koda bakar mısın? app.PREMIUM_PRIVATE_SHOP gibi ise
PythonApplicationModule.cpp dosyasına tanımlamasını yapmanız lazım

PREMIUM_PRIVATE_SHOP bu modülü bulamamış. Burada yer alan koda bakar mısın? app.PREMIUM_PRIVATE_SHOP gibi ise
Baktım app li değil satılar da gözüksün diye görsel olarak ekliyorum
1717737947026.png

hayır.

@buko locale_interface.txt ye PREMIUM_PRIVATE_SHOP ekle tab koyup Pazar yaz. sorun çözülür.

hayır.

@buko locale_interface.txt ye PREMIUM_PRIVATE_SHOP ekle tab koyup Pazar yaz. sorun çözülür.
Evet o düzeldi teşekkürler, başka hata geldi şimdi.

Benim sormak istediğim de bu eğer böyle hatalar değişiyorsa problem nerdedir @Kaptan Yosun bahsetmiştin tek tek gelir diye, bu hataları tek tek çözmek mi gerekir?

Son düzenleme:
Evet o düzeldi teşekkürler, başka hata geldi şimdi:
0607 08:41:10221 :: Traceback (most recent call last):

0607 08:41:10221 :: File "networkModule.py", line 247, in SetGamePhase

0607 08:41:10221 :: File "game.py", line 90, in __init__

0607 08:41:10221 :: File "interfaceModule.py", line 297, in MakeInterface

0607 08:41:10221 :: File "interfaceModule.py", line 180, in __MakeWindows

0607 08:41:10221 :: File "uiDragonSoul.py", line 45, in __init__

0607 08:41:10221 :: File "uiDragonSoul.py", line 170, in __LoadWindow

0607 08:41:10221 :: File "uiDragonSoul.py", line 215, in RefreshItemSlot

0607 08:41:10221 :: File "uiDragonSoul.py", line 221, in RefreshEquipSlotWindow

0607 08:41:10222 :: AttributeError
0607 08:41:10222 :: :
0607 08:41:10222 :: 'SlotWindow' object has no attribute 'SetItemSlot'
0607 08:41:10222 ::

Benim sormak istediğim de bu eğer böyle hatalar değişiyorsa problem nerdedir @Kaptan Yosun bahsetmiştin tek tek gelir diye, bu hataları tek tek çözmek mi gerekir?
Evet tek tek çözmekten başka pek şansınız yok gibi. Dediğim gibi sebebi python'un interpreted bir dil olması. Derlenmeden çalışır, işlemci kodu satır satır yukarıdan aşağıya doğru okur. Hata veren ilk yerde program çöker. İlk hatadan sonraki hataları vermez çünkü kod henüz oraya kadar okunmamıştır.

Evet tek tek çözmekten başka pek şansınız yok gibi. Dediğim gibi sebebi python'un interpreted bir dil olması. Derlenmeden çalışır, işlemci kodu satır satır yukarıdan aşağıya doğru okur. Hata veren ilk yerde program çöker. İlk hatadan sonraki hataları vermez çünkü kod henüz oraya kadar okunmamıştır.
Anladım, teşekkür ederim ilgilenenlere ben hatalara bakmaya devam edeyim :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.