Çözüldü Great Offshop memory leak fix

• Konuyu açan Konuyu açan nyami
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 5
  • Gösterim Gösterim 638
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

nyami

ZeRo
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
1650208047454.png

1650208106904.png

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
burada ki işlemi nasıl yapabilirim?

char.cpp openshop:
Genişlet Daralt Kopyala
    SQLMsg * pkMsg(DBManager::instance().DirectQuery("SELECT id,vnum,count,display_pos,price,%s,%s from player_shop_items where shop_id='%d'",szSockets,szAttrs, id));

SQLResult * pRes = pkMsg->Get();
    BYTE bItemCount = pRes->uiNumRows;

Çözüm
9 kullanıyorum bu şekilde yapılacak yerler sadece great kodları için mi? Ve resimdeki yere bir etkisi olmuyor. Örnek vermek gerekirse auto_ptr char.cpp sadece 1 adet var.
O hata veren kısımı sil sonrasında ise bu filesi indir bundada great offline shop ekli ama bunda memory leaklar vs unique_ptr ayarlamalı yapılmış bir şekilde bunun kodları ile kendininkileri karşılaştır.

bu kısmı silebilirsin pkMsg.reset(nullptr);

Server Sourcedeki auto_ptr olanları unique_ptr ile değiştir gcc 8 veya üstü kullanıyorsan yap

bu kısmı silebilirsin pkMsg.reset(nullptr);

Server Sourcedeki auto_ptr olanları unique_ptr ile değiştir gcc 8 veya üstü kullanıyorsan yap
9 kullanıyorum bu şekilde yapılacak yerler sadece great kodları için mi? Ve resimdeki yere bir etkisi olmuyor. Örnek vermek gerekirse auto_ptr char.cpp sadece 1 adet var.

Game ve Db deki tüm dosyalarda arat değiştir sonra komple build et sonucu paylaş

O hata veren kısımı sil sonrasında ise bu filesi indir bundada great offline shop ekli ama bunda memory leaklar vs unique_ptr ayarlamalı yapılmış bir şekilde bunun kodları ile kendininkileri karşılaştır.

Çözüm
Game ve Db deki tüm dosyalarda arat değiştir sonra komple build et sonucu paylaş
Full build geçti. Peki dediğim yere de etki edecek mi bu işlemler?

Bunları
SQLMsg * pkMsg(
buna çevirdim
std::unique_ptr<SQLMsg> pkMsg(

Son düzenleme:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.