Geliştirici Günlükleri Bölüm Kuralları

Whistle

Luntar
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Files veya sistem geliştirenler adım adım hangi aşamaları yaptığını, başından geçen olayları ve karşılaşılan sorunlara ne tür çözümler ürettiğini yazdığı dev loglardır. Bu bölüm için belirlediğimiz temel kurallar şunlardır;

1. Her proje için tek bir başlık açılabilir. Ana konuya konu sahibi tarafından yorum yapılması istenmiyorsa tartışma adında ayrı bir başlık açılabilir. Örnek format: [Whistle Files Geliştirme Günlüğü] ve [Whistle Files Geliştirme Günlüğü - Tartışma]
  2. Dev log olduğu için flood izni vardır (siz yinede 10dkda bir spamlamayın :D)
  3. Konu sahibi konuya yorum yapılmasını istemiyorsa lütfen yorum yapmayın. Bazı kullanıcılar akışın bozulmasını istemiyor. Eğer böyle bir uyarı yoksa yorum yapabilirsiniz.
  4. Bu bölümde konu sabitleme yoktur. Lütfen sabitlenmesi için ricada bulunmayın. Geliştirici günlüğünüz ne kadar aktifse yazacağınız log girdilerinden ötürü o kadar çok üst sırada gözükür.

Ayrıca geliştirici günlüğüyle ilgili birkaç konu örneği bırakıyorum;
Geliştirici Günlüğü: İnce Ayrıntıların Güzelliği :) - yapılan bir özelliği yorum katarak sunma
Geliştirici Notları 15 - files için eklenen sistem hakkında bilgi verme vb.