Yardım gcc sürümü yükseltmek

• Konuyu açan Konuyu açan cobo54
  • Açılış Tarihi Açılış Tarihi
  • Yanıt Yanıt 8
  • Gösterim Gösterim 1K
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

cobo54

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, elimde gcc 4.2 olan bir files var ancak gcc sürümü 4.2 oldugundan kullanamıyorum. Her seferinde build almak için farklı makine ve alınan buildi 1 saat diğer makineye taşımak çok uğraştırıcı geliyor bu gcc sürümünü nasıl güncel sürümlere taşıyabilirim?

@Whistle Eğitim videolarında gcc9 ve gerekli kütüphaneleri güncellemeyi gösteriyor. Mmotutkunlari kanalindan bulabilirsin.

Hatırladıgım kadarıyla o mainline filesi geçiriyordu. Farklı fileste farklı düzenlemeler gerektirmez mi?
Eğitim serisinde novaline ele alınıyor. Fakat mainline yada novaline olması fark etmiyor. Temel olarak uygulanan işlemler aynıdır.

Hatırladıgım kadarıyla o mainline filesi geçiriyordu. Farklı fileste farklı düzenlemeler gerektirmez mi?
Buna kesin yanıt vermek zor. Her ne kadar çoğu files aynı kaynak kodlarından çıkmış olsa da değişiklikler olabiliyor. Eğer az çok bilginiz varsa zaten video içerisinden gerekli bilgileri alıp kendi filesinize uyarlayabilirsiniz

Videodaki işlemleri düzgün şekilde ekle ve düzenle.
Build et hatalar çıkarsa buraya at bilenler de yardımcı olsun.

Merhaba @cobo54

Sorununuz devam ediyor mu? Sorununuzu çözdüyseniz çözümünü de paylaşırsanız seviniriz